Напруга зростає: за тиждень померло четверо козятинчан. Все про коронавірус на Козятинщині

Напруга зростає: за тиждень померло четверо козятинчан. Все про коронавірус на Козятинщині
  • Рівень захворюваності на коронавірус серед мешканців Козятинської громади стрімко зростає. Лікарі б’ють на сполох.
  • Через складну епідеміологічну ситуацію у громаді зібралися на засідання учасники міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
  • Про це повідомляє козятинська ТГ

Як повідомив на засіданні головний лікар козятинської центральної районної лікарні Олександр Кравчук, наразі хворих на COVID дорослих у стаціонарі медичного закладу 57, підозр на COVID у дорослих 21, хворих з пневмоніями 82. На кисневій терапії знаходяться 69 хворих (48 з COVID, 15 з підозрами на COVID, 6 із пневмоніями), у тому числі двоє хворих на COVID на штучній вентиляції легень.

Як зауважив Олександр Кравчук, лікарня у достатній кількості забезпечена киснем. Щодня запас поповнюється, правда і вичерпується так само швидко. Скажімо, за останню добу використано 65 балонів кисню

За тиждень померло четверо козятинчан

— Кожного дня кількість хворих із підозрою чи підтвердженим COVID, що поступають у медичний заклад, збільшується. Разом із тим, у нашій лікарні продовжують приймати хворих з Вінниці та Вінницького району: станом на 16 березня на ковідних ліжках знаходяться 12 пацієнтів-вінничан, — сказав головний лікар ЦРЛ.

Відео дня

Як не прикро, але Олександр Миколайович констатував нові летальні випадки від ускладнень коронавірусного захворювання. Так, за минулий тиждень у стінах лікувального закладу померло четверо мешканців Козятинської громади: 50-річна жінка, 84-літній чоловік, а також чоловік і жінка 73-ох років.

Як підсумував головний лікар ЦРЛ, з огляду на викладене та той факт, що частина персоналу хворіє, лікарня працює у напруженому режимі.

Коридори «первинки» переповнені

Підтримала колегу щодо посилення напруги у роботі медиків і головний лікар Козятинського центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Радогощина.

— Коридори первинки заповнені пацієнтами із температурою, кашлем та чханням, навіть попри попередній запис, - зауважила Юлія Володимирівна. – Щодня кожний сімейний лікар приймає до 60-70 хворих, що є перебільшенням норми прийому у два рази. Наразі на амбулаторному лікуванні продовжують знаходитися 242 пацієнти. За останню добу підтверджено 92 випадки захворювання на COVID та маємо 170 підозр. Кількість хворих стрімко збільшується і випадки перебігу хвороби дедалі частіше є важкими: вже на другий – третій день від початку появи симптомів фіксуємо ускладнення. Разом із тим, змінилася симптоматика захворювання. Епідеміологи констатують ймовірність появи на Вінниччині так званого «британського» штаму вірусу.

Бригада з вакцинації

Слід додати, що на базі Козятинського центру первинної медико-санітарної допомоги створено мобільну бригаду з вакцинації (медики пройшли навчання з питань введення вакцин, вимог щодо дотримання «холодового ланцюжка» тощо). Наші медики з мобільної бригади щодня отримують новий маршрут і охоплюють не тільки Козятинщину, але й Іллінці, Липовець, Погребище, Вінницю. Робота з імунізації проводиться потужна. Скажімо, минулого тижня силами нашої мобільної бригади вакцинували 340 чоловік.

Нагадаємо, від початку пандемії на Козятинщині підтверджено 1743 випадки захворювання на COVID. Як повідомив завідувач відділу лабораторних досліджень Леонід Ящук з них 900 – мешканці міста Козятин. По Козятинській територіальній громаді за останні вихідні додалося 57 підтверджених хворих, з яких четверо діти і п’ятеро – медичні працівники.

Новий штам агресивніший

Разом з тим, Леонід Олександрович запропонував посилити протиепідемічні заходи у громаді задля стримання поширення хвороби, позаяк новий штам вірусу дійсно досить агресивний, контагіозність (заразність) має вищу у 1,7 рази і смертність від нього фіксується частіше.

— Попри усі викладені факти, Козятинщина за введеними карантинними обмеженнями на крок попереду інших громад Вінницької області та й самої Вінниці, - підсумувала міський голова Тетяна Єрмолаєва. – Так, ми відправили школи на дистанційне навчання 22 лютого, в той час, як у Вінниці та й подекуди у громадах краю це зробили лише днями. Масові заходи рішенням комісії з надзвичайних ситуацій у Козятинській громаді заборонені з 1 березня, а у Вінниці – лише з 13 березня. Думаю, у ситуації, що склалася тепер, ми повинні знову діяти на упередження і дійсно посилити карантинні обмеження у громаді.

Підприємці проти локдауну

Погодилися із доцільністю посилення карантинних обмежень начальник Козятинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Віталій Кравець та керівник Козятинського відділення поліції Роман Андрущак.

Варіант повного закриття заперечили представники громадського руху #SaveФОП Козятин. Представниці приватного бізнесу Козятина погодилися із проведенням нехай навіть і щоденних рейдів по місту із метою виявлення та штрафування порушників існуючих карантинних обмежень, погодилися увійти до складу таких рейдових груп, аби тільки не дійти до закриття торгівельних точок при локдауні, адже вже відчули руйнівний вплив такого варіанту рік тому.

Що вже заборонили?

Отже, за підсумками обговорення усіма присутніми одноголосно прийнято рішення про ЗАБОРОНУ з 16 березня і до окремого рішення:

  • проведення культурних масових заходів;
  • приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейні;
  • організації дозвілля у закладах громадського харчування (ресторанах, кафе, барах, тощо), у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому із вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв);
  • перебування відвідувачів більше, ніж 1 людина на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування та дистанції між відвідувачами 1,5 метри у закладах торговельного та побутового обслуговування.

Нагадаємо, що в Козятині вже скасували рейси пільгового проїзду для всіх категорій пільговиків. Також у Козятині розпочалися рейдові перевірки дотримання карантинних заходів
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Читач80

    Найефективніший метод боротьби із ковід - відміна пільгового маршрутах. Ура нашій міській раді! Цим ми зупинемо пандемію і виведемо Козятин в зелену зону. Ура і слава !
  • Венера Михайська

    Дуже сумно, що мешканці нашої громади ніяк не розуміють про важливість відповідального ставлення до дотримання протиепідемічних заходів.
    Це добре, що наша влада приймає ряд заходів на крок попереду від інших громад Вінницької області. Але, чому ці кроки не працюють? Рівень захворюванності у громаді росте. Мабудь причина у іншому.
  • Читач23

    сашенька кравчук, ці смерті на твоїй особистій відповідальності за ту брехню про "забезпечені усим" !!! Замість вдосконалювати лікування ви продовжуєте доводити людей до смерті тими ж методами що й майже рік тому !!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up