Спочатку трохи історії. 20 жовтня 1721 року Петро І прийняв пишний титул: “Імператор Всеросійський”, а Московію оголосив Російською імперією
Традиційно, назва національності подається іменником: хто — українець, поляк, німець, а не прикметником: який? чий? русский - той, що платить данину Русі. Московити, що нахабно назвали себе великоросами — єдиний народ у Європі, який до початку 18 століття не мав своєї назви, а звався московським людом.
Так була вкрадена у нас, законних спадкоємців Русі, українців, історична назва “Русь”. Про це історик Михайло Грушевський заявив: “Ми є народ, в якого вкрали назву.”
Пам’ятник Пушкіну в Козятині був встановлений радянською владою, як знаряддя нав’язування чужинської культури і чужинської мови. Таким він залишається і в сьогоденні, як символ імперського поневолення і імперської величі. А Росія — сучасна імперія, загарбує землю України, веде проти нас війну, жорстоко вбиває наших воїнів- захисників.
Захоплення, завоювання, насильство — це те, чим займалась Росія протягом століть. Іншої мети у неї не було. Про це говорить Олександр Невзоров (сучасний російський публіцист). Але вернемося до пам’ятника Пушкіну. Чи доречно зберігати, шанувати пам’ятник чужинському поетові, поетові, що звів наклеп на гетьмана Мазепу і на Україну. Поетові того народу, що вбиває наших людей?! Ні! Ні! Ні!
І це при тому, що пам’ятника славному геніальному синові Українського народу Тарасові Шевченку в Козятині немає.
1. Знести пам’ятник Пушкіну і встановити його на вулиці Пушкіна.
2. Парк Пушкіна перейменувати і назвати парком Т. Г. Шевченка.
3. Встановити там пам’ятник Т. Г. Шевченку за кошти мешканців Козятина.
У 1904 році у Харкові адвокат М. І. Міхновський зробив спробу підірвати пам’ятник Пушкіну (тому, що Пушкін “обмовив гетьмана Мазепу й Україну, написавши “Полтаву”).
Так, дійсно у поемі “Полтава” Пушкін возвеличує тирана та самодура Петра І, а Мазепу, хороброго захисника гетьманської столиці Батурина, полковника Чечеля та його козаків називає зрадниками. Людей, що стали за волю України, називає зрадниками. Українців зве малоросами. А про криваву розправу над батуринцями не згадує. За наказом Меншикова, було знищено багато чоловіків, жінок дітей і кинуто у річку Сейм. Вода в цій річці була червоною від крові батуринців...
Зі своїми пропозиціями щодо перейменування парку Пушкіна на парк Т. Г. Шевченка я звернувся до міського голови Пузиря. Він відповів мені, що коли буде розглядатися питання про парк, то моя пропозиція буде розглянута. У мене була друга пропозиція відносно встановлення пам'ятника Шевченку: встановити його напроти міського будинку культури, але пушкінський парк перейменувати на парк імені Тараса Шевченка. Цю пропозицію Пузир категорично відхилив.
Я закликаю всіх не байдужих мешканців міста Козятина за допомогою газети “RIA-Козятин” створити ініціативну групу по збору коштів на пам’ятник Т. Г. Шевченку, а також поставити свої підписи за перейменування парку Пушкіна на парк Тараса Шевченка.
Юрій ЯРУН, поет
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 16 від 17 квітня 2025
Читати номер
Не понимаю почему эта тема вообще так развелась. Давайте задумываться о реальных проблемах: о воде которую нам дают коммунальники - её даже животные не пьют!; о воздухе которым мы дишим (котельня в больнице ); и т.д.
Друзья, давайте решать реальные проблемы!
И.. я уважаю Пушкина за его творчество. Мне не важно кто он по национальности. А на счет поэмы ,,Полтава,, считаю так - каждый имеет право на своё мнение. Оставим его в покое с его мнением!
Латинське прислів'я
Хто батьківщині добре слугує — вельможних предків не потребує.
Французьке прислів'я