У Махаринцях збереглася церква з давніх часів. Це православний храм Успіння Пресвятої Богородиці. У «Сказаннях про населені пункти Київської губернії» за 1864 рік вказано, що церква зведена у 1723 році.
«Останні кілька разів була відреставрована і піднята на кам’яний фундамент, так само, як і дзвіниця. На візиті зазначено, що тодішній Махаринецький священик Іоакім Гераскевич був посвячений у 1722 році Волоським митрополитом Митрофаном Коринеським, а підпорядкувався уніатському митрополиту лише у 1727 році», — йдеться у старовинному джерелі. Зазначимо, що значення слова «візита» ми не знайшли. Імовірно це або пам’ятна табличка, або якийсь документ.
Згадка про церкву Успіння Пресвятої Богородиці є навіть у метричних книгах Київської Консисторії, що датовані 1840–45 роками.
Є цікава історія, пов’язана з кам’яним фундаментом, на який підняли церкву під час однієї з реставрацій. Подейкують, ніби цей фундамент — залишок від костела, що був зруйнований у 1872 році.
Сьогодні храм Успіння Пресвятої Богородиці входить до помісної церкви.
Спробуйте скласти зображення храму з пазлів
Якщо вас цікавить історія рідного краю та, зокрема, храмів Козятинщини – читайте статтю Олени Удвуд «Старовинні храми Козятинщини. Частина 1. Глухівці і Махаринці»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 50 від 13 грудня 2024
Читати номер