«Перемовини були складними». Чим закінчилася історія самгородчанки, яка жила вісім років без світла
«Не під’єднаєте мій будинок до електромережі — я зроблю з себе факел чи з цим плакатом у Київ поїду». Галина Демчук, яка добивалася підключення електроенергії до своєї хати голодуванням і пікетами у Козятині, їздила протестувати у Вінницю. Чи вдалося пенсіонерці домогтися свого — у нашій розповіді
Вісім років тому помешкання самгородчанки Галини Демчук за борг за електроенергію від’єднали від електропостачання. Борг жінка погасила, але була не згодна з тим, що за під’єднання до електропостачання треба заплатити. Так і жила всі роки без світла.
Але з березня цього року пенсіонерка вирішила діяти. Вона кілька разів приїжджала до стін Козятинської міської ради і оголошувала голодування. Була вона і в самгородоцькій сільській раді, але своє питання так і не вирішила.
Про це ви можете прочитати у матеріалах:
«Я вже сьогодні хотіла взяти той бензин і казала, що тут обіллюся, підпалюся і все»
Вона сидить 8 років без світла. Вдруге за тиждень Галина Демчук оголосила голодування
Шостого травня з плакатом «Голодую. Поверніть мені моє конституційне право на достойне життя» вона стояла на сходинках біля обладміністрації у Вінниці. Ранком наступного дня Галина Демчук зателефонувала до нашої редакції.
— Сьогодні о 10 годині мають приїхати електромережі підключити світло. На стовпах підключили ще вчора, довели до лічильника… Той тумблер включать при мені (щоб за 8 років нічого не сталось) Перевірять. Чекаю. Зарядка на межі можливого, якщо виникнуть непередбачені зміни пізніше повідомлю, — сказала самгородчанка.
В четвер, 7-го травня ми зателефонували до Галини Демчук і запитали у неї чи є в її будинку вже електроенергія?
— Так, в 10 год. підключили і поміняли безкоштовно лічильник, — поділилася гарною новиною пенсіонерка, — В середу, десь до обіду я сиділа і стояла на сходах обладміністрації. Виходила до мене тільки їхня охорона і була поліція…
Після обіду вийшов, як він представився, заступник голови Вінницької обласної адміністрації Наталії Заболотної Олександр Федорович. Він залишив мені номер свого телефону і разом з ним була представник вінницьких електромереж. Перемовини у Вінниці були складними, а закони, які вони трактували, на мою думку, суперечили Закону прямої дії — Конституції. Але як би там не було — я вже зі світлом. За 8 років холодильник вийшов з ладу повністю, хіба годиться для того, щоб загородити ним на дворі курячу клітку. Коли я була у дочки у Бершаді, мене обікрали. З усього мені дуже шкода електроплиту, в якій я сама могла замінити спіраль. Пережила 8 років без світла, а з плиткою щось придумаю.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Я вже кілька разів ¹випадково забував оплатити місячне споживання електроенергії (досить велика сума, аж ніяк не 500-700 грн), але після отримання повідомлення про борг, невідкладно погашав - жодного разу ніхто з електромереж навіть не приїхав для якогось відключення чи навіть вимагання оплати.
А як за аналізом боргу (велика сума си тривале накопичення боргу) відключили, значить це ж треба було зайти із РЕСом дійти до конфлікту, бо просто від нудьги відправити машину за 30 км і наразитися на таке протистояння - навряд чи хтось би зважився.
Люди, в кого ми перетворилися , живучи в вільній, демократичній нєзалєжной , в страшному сні, не захочеш цього бачити.
За що боролися, за те й напоролися.
Чому одні споживачі послуг мають своєчасно оплачувати отриману послугу, а іншим має бути зелена дорога для самовільного трактування Конституції виключно на свою користь?