«Перемовини були складними». Чим закінчилася історія самгородчанки, яка жила вісім років без світла

«Перемовини були складними». Чим закінчилася історія самгородчанки, яка жила вісім років без світла

«Не під’єднаєте мій будинок до електромережі — я зроблю з себе факел чи з цим плакатом у Київ поїду». Галина Демчук, яка добивалася підключення електроенергії до своєї хати голодуванням і пікетами у Козятині, їздила протестувати у Вінницю. Чи вдалося пенсіонерці домогтися свого — у нашій розповіді

Вісім років тому помешкання самгородчанки Галини Демчук за борг за електроенергію від’єднали від електропостачання. Борг жінка погасила, але була не згодна з тим, що за під’єднання до електропостачання треба заплатити. Так і жила всі роки без світла. 

Але з березня цього року пенсіонерка вирішила діяти. Вона кілька разів приїжджала до стін Козятинської міської ради і оголошувала голодування. Була вона і в самгородоцькій сільській раді, але своє питання так і не вирішила.

Про це ви можете прочитати у матеріалах:

«Я вже сьогодні хотіла взяти той бензин і казала, що тут обіллюся, підпалюся і все»

Вона сидить 8 років без світла. Вдруге за тиждень Галина Демчук оголосила голодування

Шостого травня з плакатом «Голодую. Поверніть мені моє конституційне право на достойне життя» вона стояла на сходинках біля обладміністрації у Вінниці. Ранком наступного дня Галина Демчук зателефонувала до нашої редакції.

— Сьогодні о 10 годині мають приїхати електромережі підключити світло. На стовпах підключили ще вчора, довели до лічильника… Той тумблер включать при мені (щоб за 8 років нічого не сталось) Перевірять. Чекаю. Зарядка на межі можливого, якщо виникнуть непередбачені зміни пізніше повідомлю, — сказала самгородчанка.

В четвер, 7-го травня ми зателефонували до Галини Демчук і запитали у неї чи є в її будинку вже електроенергія?

— Так, в 10 год. підключили і поміняли безкоштовно лічильник, — поділилася гарною новиною пенсіонерка, — В середу, десь до обіду я сиділа і стояла на сходах обладміністрації. Виходила до мене тільки їхня охорона і була поліція…

Після обіду вийшов, як він представився, заступник голови Вінницької обласної адміністрації Наталії Заболотної Олександр Федорович. Він залишив мені номер свого телефону і разом з ним була представник вінницьких електромереж. Перемовини у Вінниці були складними, а закони, які вони трактували, на мою думку, суперечили Закону прямої дії — Конституції. Але як би там не було  —  я вже зі світлом. За 8 років холодильник вийшов з ладу повністю, хіба годиться для того, щоб загородити ним на дворі курячу клітку. Коли я була у дочки у Бершаді,  мене обікрали. З усього мені дуже шкода електроплиту, в якій я сама могла замінити спіраль. Пережила 8 років без світла, а з плиткою щось придумаю.

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (5)
  • Наталія Михайлова
    Висновок: можна не платити за світло,поки за борги не відріжуть.Через кілька років оголосити голодовку і підключать безкоштовно.Може ще холодильник куплять?
    Vitaliy Kovalchuk reply Наталія Михайлова
    По факту, обласна влада змусила електромережі надати цій жінці незаконну перевагу над іншими несумісними споживачами, які через допущений накопичений тривалий час борг були змушені оплатити і "штраф" у вигляді оплати за відновлення електропостачання (повторний виїзд бригади, транспортні витрати...).



    Я вже кілька разів ¹випадково забував оплатити місячне споживання електроенергії (досить велика сума, аж ніяк не 500-700 грн), але після отримання повідомлення про борг, невідкладно погашав - жодного разу ніхто з електромереж навіть не приїхав для якогось відключення чи навіть вимагання оплати.

    А як за аналізом боргу (велика сума си тривале накопичення боргу) відключили, значить це ж треба було зайти із РЕСом дійти до конфлікту, бо просто від нудьги відправити машину за 30 км і наразитися на таке протистояння - навряд чи хтось би зважився.
  • Надежда Кучер
    Це ,що ,щоб влада зачухалася , то потрібно себе обілляти  бензином.
    Люди, в кого ми перетворилися , живучи в вільній, демократичній нєзалєжной , в страшному сні, не захочеш цього бачити.
    За що боролися, за те й напоролися.
    Vitaliy Kovalchuk reply Надежда Кучер
    Тобто, можна наплювати на свої конституційні обов'язки,  податися у секту неплатників комунальних послуг під гаслом "прямої дії Конституції України", знехтувати Законами України, підзаконними нормативно-правовими актами, які роз'яснюють порядок використання власністю народу - надрами (або іншими послугами), накопичити борг до рівня, коли такого боржника електромережі змушені відключити, 8 років як остання дурепа вимучитись без такої послуги, а потім через свою ж шизофренічну параною голодувати і шантажувати самоспаленням - і змусити електромережі підключити дроти, плюнути на свої ж тарифи, які хоч не хоч, а змушуючть споживачів дотримуватись конституційного принципу рівності та відповідальності.

    Чому одні споживачі послуг мають своєчасно оплачувати отриману послугу, а іншим має бути зелена дорога для самовільного трактування Конституції виключно на свою користь?
    reply Надежда Кучер
    Надежда Кучер Вы не хотите жить по Законам?

keyboard_arrow_up