Перехідний вік позбавить організм ацетону

 Перехідний вік позбавить організм ацетону
Дітям, схильним до ацетонемічного синдрому, необхідне перебування на свіжому повітрі, загартування, здоровий сон і обмеження у перегляді телевізора та гри на комп'ютері

Фразу "у моєї дитини підвищений ацетон" останнім часом нерідко почуєш від батьків. У аптеці навіть можна придбати смужки-індикатори, завдяки яким легко контролювати вміст ацетону в організмі без лікарської допомоги.

Про хворобу
Але дедалі частіше цей синдром порушує здоровий спосіб життя дитини. Та лікарі переконують, що це не захворювання і воно залишить дитину у спокої разом з настанням перехідного віку, після 10-12 років.
- Ацетонемічний синдром - це крайній прояв особливостей дитячого організму, який виникає, як неадекватна реакція на звичайні зовнішні подразники, - розповідає лікар-педіатр дитячої консультації Надія Станіславчук. - Він обумовлений підвищеним вмістом у крові кетонових тіл: ацетона, ацетоуксусної кислоти, бета-оксимасляної кислоти - продуктів неповного окислення жирних кислот. Кетонові тіла накопичуються у тканях організму і, як наслідок, розвивається ацидоз, який супроводжується появою ацетона у сечі.

Від народження
Дитину із схильністю до ацетонемічного синдрому розпізнають від самого народження. Перші симптоми - підвищена збудженість, порушення сну, лякливість. Окрім того, протягом першого року життя такі діти відстають від своїх ровесників у масі тіла. А ось нервово-психічний розвиток, навпаки, випереджає вікові норми. Діти швидко починають розмовляти, виявляють допитливість, гарно запам'ятовують та переказують почуте. Проте, часто в поведінці виявляється впертість і негативізм.

Звинувачують їжу
- Розвитку ацетону в організмі дитини може сприяти багато факторів, які в умовах підвищеної збудженості нервової системи діють стресово: переляк, біль, конфлікт, фізична чи психоємоційна напруга, надлишок емоцій, навіть позитивних, зміна мікросоціального оточення, недоліки у харчуванні, такі, як великий вміст білків і жирів, - говорить Надія Миколаївна.
Головний винуватець хвороби - їжа. Раніше вона була натуральна, без хімічних добавок, тому наші бабусі й не знали про цю хворобу. Тепер у продуктах не обходиться без стабілізаторів і барвників. Головні шкідники, сильні подразники печінки та підшлункової залози - жирна і смажена їжа, чіпси, сухарики, пельмені, ковбаси, сирки у шоколаді.

Батьки на варті
До ознак ацетономічного синдрому батькам варто бути готовими заздалегідь.
- При перших нападах блювоти дитині рекомендоване голодування. Бажано також не давати великої кількості води, необхідно зробити клізму з води 25-26 градусів. При підвищеній температурі це допоможе їй незначно, але знизити. Необхідно спробувати випоїти дитину для виведення з організму ацетону. Для цього можна взяти мінеральну негазовану воду типу "Боржомі" або "Поляна квасова", комплексні соляні розчини ("Регідрон"), розчин фруктози, відвар сухофруктів. 

Застерегти до народження
Застерегти свою дитину від ацетонемічного синдрому або ж знизити можливість захворюваності можна ще до її народження. Йдеться про профілактику у майбутніх матерів. Їм необхідно дотримуватися тренуючого режиму, а саме гімнастики, йоги, плавання. Необхідна своєчасна діагностика та лікування токсикозів й інших ускладнень вагітності. також необхідне збалансоване харчування, що виключає продукти із вмістом алергенів. Варто обмежити вживання молока, яєць, солодощів, картоплі, виробів з борошна. 

Коментар експерта
Надія Станіславчук,
лікар-педіатр дитячої консультації
При ацетонемічній кризі можна приготувати розчин для швидкого зниження рівня ацетону в організмі самостійно. Для цього варто взяти одну чайну ложку питної соди на 250 мл води. Поїти треба дробно: по одній чайній ложці кожних 5-10 хвилин.
Прояви ацетонемічного синдрому
- багаторазова рвота протягом 1-5 днів
- блідість шкіри з характерним рум'янцем
- м'язова слабкість
- неспокій і збудження змінюються вялістю, слабкістю, сонливістю, в певних випадках - судоми
- біль у животі, нудота, затримка стулу
- підвищення температури до 37,5 - 38,5
- наявність у сечі, рвотних масах, диханні ацетону
Дієта перших днів ацетонемічної кризи
День перший: тільки питво, сухарики, якщо немає рвоти
День другий: питво, сухарики, рисовий відвар, печені яблука
День третій: питво, сухарики, рідка перетерта каша, яблуко печене
День четвертий: питво, печиво галетне, каша на воді або суп овочевий з чайною ложечкою рослинної олії
Далі дається все те саме плюс пюре на воді, кефір, каши: гречана, вівсяна, пшенична, риба, тефтелі, суп з фрикадельками та страви на пару

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
×
0%
  • Anonymous 21 січня 2013 р.
    а мені 20 років і ацетон я збити вже нічим не можу.
  • Anonymous 3 лютого 2011 р.
    дійсно нам за одну добу вивівся ацетон за лопомогою ентеросгелю- боржомі- регідрону-сушки-і соди з водою-
  • Anonymous 7 жовтня 2009 р.
    Добре допомагає хофітол, ентеросгель, багато лужної води та відвар з ізюму
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:03 Відкриють меморіальну дошку Юрію Щербаку на другому Козятині 16:55 Повідомили про підозру двом працівникам сільради у нашому районі 15:28 Ремонтують лавки у сквері і готуються до опалювального сезону 14:32 Сучасний гінекологічний стіл, медпрепарати і витратні матеріали — Козятинська ЦРЛ отримала благодійну допомогу Від читача 09:25 Генетичний аналіз: персоналізоване лікування майбутнього вже сьогодні 13:48 Ремонтують спортзал та вбиральню — у Сестринівці створюють комфортний простір для школярів 12:22 І смачно, і гарно: готували круасани зі шпротами у терцентрі 11:25 Схоже, в історії з нашим «Дельфіном», буде хепі-енд 10:54 Завищили вартість ремонту «Ветеранського простору» на понад півмільйона гривень — розслідування «NGL.media» 10:05 Де купити сумку та взуття в Козятині? Огляд кращих магазинів (партнерський проєкт) 09:34 Три роки без Сергія Гармишева: роковини загибелі Героя 06:17 Турнір пам’яті загиблих воїнів громади провели Колос, Промінь і Локомотив
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up