Обіцяли показати відео «про бійку з ТЦК», а вийшло зовсім інше

Обіцяли показати відео «про бійку з ТЦК», а вийшло зовсім інше
Такий допис трапився козятинчанці у стрічці новин на Фейсбуці. В описі обіцяли посилання на відео, але його там не було
  • Козятинчанка натрапила у соцмережі на допис про нібито «жорстоку бійку» у Козятині із представниками ТЦК.

  • Повне відео, та ще й 18+ обіцяли за посиланням.

  • Та коли жінка за ним перейшла, їй ледь не зламали акаунт у телеграмі

Це сталося декілька тижнів тому. Мешканка Козятина гортала новини у Фейсбук. Із-поміж інших дописів у стрічці з’явився той, який не міг не привернути увагу. «У місті Козятин сталася бійка з ТЦК. Мужики розкидали», — йшлося у тексті цього допису. Погодьтеся, доволі емоційно, щоб пройти повз.

До допису додали світлину, схожу на кадр із відео, на якій у дворі багатоповерхівки стоять четверо чоловіків у камуфляжі та ще двоє — у цивільному.  «Повне відео дивись за посиланням», — йшлося у підписі до фото.

Відео дня

— Зазвичай я не реагую на подібні дописи і за посиланнями не переходжу, — каже козятинчанка. — Але будинок на цій фотографії виглядав так, наче це справді було знято в Козятині. У нас в місті є схожі на цей будинки. Тому я й перейшла за посиланням.

Жодного відео за тим посиланням не було. Натомість жінку перенаправило в Телеграм, щойно вона клікнула на лінк, вказаний у дописі з Фейсбуку. І одразу ж на неї посипався спам.

— Мені почали приходити повідомлення з різних телеграм-груп із пропозицією підписатися, — продовжує козятинчанка. — Спочатку одна, потім друга, третя. Це все було так швидко, що я не встигала переглядати — сповіщення надходили одне за одним. А потім мені прийшло повідомлення, що потрібно пройти автентифікацію в телеграм.

Запідозривши, що це може бути спроба зламати телеграм, жінка одразу заблокувала усі акаунти, з яких їй почали надходити спам-повідомлення. На щастя, з її акаунтом у телеграм нічого не трапилося.

Повернімося до того допису у фейсбук, де було посилання «на відео». Аккаунт, який запостив у Фейсбук цей допис, доволі дивний. Сторінку створили 25 квітня 2024 року. І на ній тільки два дописи. Один за 25 квітня 2024 року. Того дня завантажили основну світлину для цієї сторінки. Другий допис датується 26 жовтня 2024 року. І там посилання на громадську організацію, яка займається захистом тварин. Жодної іншої активності на сторінці немає. Хоча в описі автори обіцяють, що, цитуємо «тут ви знайдете найсвіжіші новини, ключові події та цікаві факти про нашу країну». Хоча ні першого, ні другого, ні третього на сторінці немає. Попри це аудиторія у неї є — 2,6 тисяч підписників.

Перейшли ми на розділ «згадки». І там один із користувачів фейсбук згадав цю сторінку і написав, що це «фейкова сторінка, що паразитує на суспільно-важливих темах, перекривлюючи їх та маніпулюючи громадською думкою».

Далі більше. У дописі про «відео з бійкою» під назвою сторінки, яка його запостила, була невелика позначка сірого кольору «Реклама». Звісно, її можна помітити не одразу, адже увесь інший текст допису надто емоційний, а тому переймає на себе всю увагу. Позначка «Реклама», яка зовсім не кидається в очі, означає, що допис проплачений.

Це не єдиний випадок, коли в мережі поширюють «сенсаційні» дописи та рілси, які не відповідають дійсності. Нагадуємо нашим читачам, що важливо звертати увагу на деталі, а також перевіряти інформацію про сторінку, яка поширила допис.

 

Читайте також:

Фейк про панорамний поїзд Львів-Закарпаття шириться мережею

Грошова допомога від «Червоного Хреста» у 6500 гривень — фейк

Перетворили Південну Корею на Київ, а Техас — на Вінницю

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up