Ваш тональний крем по запаху нагадує моторне масло? Ви плачете від туші для вій? Ваша помада настільки стара, що пора наносити її шприцом для закладення будівельних швів? Можливо, все це ознаки того, що прийшов час розлучитися з цією косметикою?
Всі косметичні засоби містять консерванти, завдяки яким вони і зберігаються протягом певного часу. Проте, ми неохоче розлучаємся з улюбленою косметикою. Можливо, справа в ощадливості? А може боїмося назавжди втратити улюблений відтінок. Якою б не була причина, що примушує нас виправдовувати власну нерішучість, прийшла пора переглянути вміст косметички.
- Термін придатності косметичних засобів залежить від кількості у їх складі консервантів, - розповідає косметолог-дерматолог Ірина Кримінська. - Чим їх менше, тим і термін менший. Крем, наприклад, як і харчові продукти містять компоненти, які після закінчення терміну придатності починають розкладатися. Прострочені косметичні засоби по догляду за шкірою обличчя та всього тіла розрізняються за декількома зовнішніми ознаками: неприємний запах, зміна кольору та структури, порушення структури, розшарування крему на жир та воду, утворення на кришці і на поверхні крапель вологи, зміна консистенції крему (стає рідким).
Перша ознака користування простроченим засобом по догляду за лицем - починає пекти шкіра обличчя, з’являється зуд, або часткове почервоніння шкіри обличчя, яке може призвести до підвищення температури тіла. Все це може викликати важке дерматологічне захворювання шкіри та багаторічне його лікування. Чи дасть воно позитивний результат, не відомо.
Склад сучасних косметичних засобів такий же складний, як і склад фармацевтичної продукції, тому зазначені терміни дійсні лише при дотриманні оптимальної для зберігання температури - не більш 12°С. А якщо умови, що рекомендуються, не дотримувати, то продукція псується. "Знову несвіжа продукція на полицях!" - подумаємо ми, з прикрістю відправляючи чергову баночку у відро для сміття.
- Раджу козятинчанкам, - продовжує Ірина Володимирівна, - під час покупок косметичних засобів дивитися на термін їх придатності. Якщо у складі крему міститься більше трав або ефірних масел, то термін придатності такої косметики не більше 1-3-х місяців. Хочу звернути увагу на те, що основна складова багатьох кремів - це хімічні інгредієнти, які потрібно використовувати, попередньо проконсультувавшись з косметологом. Я, приміром, раджу користуватися вітчизняними косметичними засобами, тоді ваше обличчя буде виглядати свіжим і молодим.
Коментар експерта
Галина Огнева, заступник начальника управління економіки з питань торгівлі міської ради:
- Нарікань на продаж прострочених косметичних засобів у Козятині досить багато. Майже кожного місяця звертаються 2-3 козятинчанки, які придбали прострочені крем, губну помаду, шампунь чи щось інше. Хочу нагадати споживачам, що без наявності товарного чека відшкодувати кошти за придбаний неякісний або прострочений товар досить проблемно. Обласне управління захисту прав споживачів навіть не приймає скарг, якщо у споживача не зберігся товарний чек. Раджу жінкам: якщо на упаковці немає дати виготовлення, краще не купувати таку косметику.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 19 від 8 травня 2025
Читати номер