Нова шахрайська схема з пенсіями: як не попастися

Нова шахрайська схема з пенсіями: як не попастися
Фото ілюстративне
  • Інформація про нові правила нарахування пенсійних виплат — це фейк.
  • У кіберполіції застерігають — зловмисники вигадали нову схему.
  • На що звертати увагу — розповідаємо у нашій публікації

Поширюється нова шахрайська схема, націлена на людей, що отримують пенсію. У соцмережах та месенджерах зловмисники поширюють інформацію про буцімто нові правила нарахування пенсійних виплат. Видаючи себе за представників Пенсійного фонду України, вони пропонують заповнити анкету на шахрайських сайтах.

— Зловмисники публікують оголошення з гучними заголовками та посиланням на підроблений сайт, стилізований під офіційний ресурс Пенсійного фонду, — пояснює керівник управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України полковник поліції Володимир Тітомир. —  Аферисти закликають пенсіонерів терміново заповнити анкету, використовуючи методи соціальної інженерії. У результаті громадяни, не підозрюючи обману, вводять свої особисті та банківські дані на сторонніх ресурсах, які одразу стають відомі зловмисникам і можуть бути використані у шахрайських схемах.

Щоб уберегти себе від шахраїв, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

Відео дня
  • перевіряйте посилання: адреса Пенсійного фонду України виглядає так: www.pfu.gov.ua. Пам'ятайте, що усі зміни щодо пенсійних виплат публікують саме на офіційному сайті та на офіційних сторінках Пенсійного фонду України у соціальних мережах. Зверніть також увагу, що всі сайти офіційних установ обов’язково мають у своїй адресі «gov.ua»;
  • не відкривайте підозрілі посилання, навіть якщо їх вам надіслали знайомі, адже акаунт, з якого надійшло повідомлення, міг бути зламаним;
  • не розголошуйте персональні дані, пам’ятайте, що Пенсійний фонд не вимагає вводити конфіденційну інформацію через анкети у месенджерах.

Важливо також попередити рідних та близьких і розповісти їм про те, що існує подібна загроза, адже шахраї часто орієнтуються на людей старшого віку.

— Ми хочемо, щоб кожен мешканець Вінниччини міг безпечно використовувати онлайн-світ в освіті, роботі, розвагах, повсякденному житті, — додає Володимир Тітомир. — Для цього кіберполіція підтримує проєкт «Брама», який створений волонтерами. Даний проєкт допоможе дізнатись, як безпечно користуватись мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в інтернеті та не стати жертвою ворожої пропаганди. За допомогою порталу ви навчитесь безпечно використовувати сучасні цифрові технології, соціальні мережі, онлайн-платформи та застосунки, а також дізнаєтесь про наявні ризики у кіберпросторі.

Знайти проєкт «Брама» можна за посиланням.

 

Читайте також:

У Глуховецькій громаді затримали чоловіка, що був у розшуку

Змінили вирок чоловіку, який через алкоголь побив 12-річну дівчинку

За $4000 — «непридатний»: на Вінниччині викрили схему хабарів у ВЛК

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up