На кого розповсюджується амністія

На кого розповсюджується амністія

На початку вересня поточного року вступив в законну дію Закон України «Про амністію у 2016 році» від 22.12.2016 №1810- VIII.

Амністія спрямована на повне або часткове звільнення від покарання визна­ченої законом категорії осіб, винних у вчиненні злочину або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали за­конної сили.

Перед усім, амністія розповсюджується на тих, хто не вчинив тяжких та особливо тяжких злочинів.

Особливістю амністії є те, що в законі про амністію не персоналізуються особи, які вчинили злочини і на яких поширюється його дія, а лише вказуються певні кате­горії осіб і категорії злочинів - це і є основною відмінністю амністії від помилування.

Відео дня

Рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.

Амністія  розповсюджується на неповнолітніх, вагітних жінок, на тих, у кого є неповнолітні діти чи діти-інваліди, самих інвалідів, хворих на активну форму туберкульозу, СНІДом, онкологічними захворюваннями, пенсіонерів, ветеранів війни, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та тих, у кого є  батьки, які досягли 70-річного віку або визнані інвалідами першої групи, якщо в них немає інших працездатних дітей. Крім того, передбачено амністію  для осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції,забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій.

Амністія не застосовується до осіб, яких засуджено до довічного позбавлення волі, та як і до тих, хто має дві і більше судимостей за умисні тяжкі і особливо тяжкі злочини. Крім того, злочини проти основ національної безпеки України, здоров’я та життя людини, суспільної безпеки (в тому числі тероризм) і міжнародного правопорядку, волі, честі і гідності людини, також злочини проти майна, тобто, грабіж при обтяжуючих обставинах, розбій, а також незаконне присвоєння земель, підприємств і так далі. Крім того, під дію амністію не підпадають особи, які засуджені за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення. Засуджених за посягання на авторитет органів державної влади, місцевого самоврядування, а також злочини проти громадських об’єднань і журналістів, військові злочини чи зловживання службовим становищем тощо.

Особи, які відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від від­бування (подальшого відбування) покарання, звільняються не пізніше як протягом трьох місяців після опублікування закону про амністію.

Особи, щодо яких відповідно до закону про амністію застосовується скорочення терміну покарання, мають бути офіційно поінформовані про нове обчислення терміну покарання і про дату закінчення відбування покарання протягом місяця після опублі­кування закону про амністію.

Згідно чинного законодавства, питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою особи, яка підтримує публічне обвинувачення в суді чи здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їхніх захисників чи законних представників.

Кожен випадок щодо застосування амністії буде розглядатися окремо, а рішення буде прийматися індивідуально, після детального вивчення та дослідження відповідних документів.

Олена ЩАБЛЕВСЬКА, прокурор Калинівської місцевої прокуратури

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
13:18 Терористи продовжують атакувати Україну, є потерпілі мирні люди — Генштаб 11:21 Пам’яті Олександри Грушко, колишньої бранки «Освенциму» 10:10 «Мій дід старої закалки, але в той день було аж занадто спекотно» 09:09 До нас йде відчутне похолодання. Прогноз на вікенд і не тільки photo_camera Від читача 10:24 Юристка системи БПД допомогла захиститись від колишнього чоловіка! 08:42 Цей день в історії, 23 вересня. Яке сьогодні свято, прикмети та забобони 21:21 На Бахмутському напрямку героїчно загинув Володимир Кривов'язий 19:43 Відданий військовій присязі помер старший сержант з Козятина Сергій Поліщук 17:11 Рада схвалила законопроєкт про електронне декларування. Що це означає? 16:23 З початку року на Вінниччині зафіксували 11 отруєнь грибами 14:53 Оксандролон: Протипоказання для застосування (Новини компаній) 14:35 На Вінниччині викрили схему допомоги ухилянтам. «Послуга» вартувала 6500 доларів США play_circle_filled photo_camera 14:25 Жах на ринку, циганський хутір без води, і куди ділись переходи через колії 13:26 В ДТП, яке трапилося у нашому районі, постраждали три людини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up