«Лола з'їла щурячу отруту, а Луїс — сосиску з таблеткою». У Козятині активізувались догхантери
- Небезпека. У Козятині активізувались догхантери. Випадки з отруєнням собак та котів значно почастішали. Мова йде не тільки про безпритульних тварин.
- Зазвичай, чотирилапих труять щурячою отрутою та таблетками від туберкульозу.
- До прикладу, хаскі Лоли хотіли позбутися сусіди, а пінчер Луїс на вулиці з’їв небезпечну сосиску.
- Що має бути при собі у власників, аби врятувати тварин та чи можна уникнути отруєння — поради дає місцевий ветеринар Руслана Михайловська
Козятинські ветеринари та власники чотирилапих друзів б’ють на сполох. Цього літа, як ніколи раніше, догхантери активно отруюють тварин. Ми мало не кожного номера пишемо про такі випадки. То Кусачці щось підкинули, то Беллі, то Гієні. Це все собаки, яких вбили догхантери. А ще були коти, як безпритульні, дворові, так і ті, які мають господарів. Тільки ветеринарний терапевт Руслана Михайловська, за останній місяць, зафіксувала чотири випадки отруєння домашніх тварин. На жаль, вижити змогли не всіх…
► Руслана Михайловська стверджує, цього літа як ніколи раніше догхантери активно отруюють собак і власникам варто знати, які міри вони можуть прийняти в перші хвилини прояву симптомів
Луїса не врятували, а Лола — вижила
Наші журналісти поспілкувалися з Русланою. Вона розповіла, як рятувала тварин, описала важливі ньюанси і симптоматику та дала поради, які міри можна прийняти у перші хвилини прояву отруєння.
Та спочатку трішки інформації про ветеринара. Руслана працює у Козятині, навчалася у Львівському ветеринарному університеті. Має рік досвіду роботи у Данії. Був період часу, коли не займалася ветеринарією, а десь з 2019 розпочала кар’єру у Козятині з викликів. Так з'явилися перші клієнти. Наразі має свою клініку, де рятує життя чотирилапих. Каже, найважче у роботі той момент, коли розуміє, що не тільки вона, а й загалом ніхто не допоможе цій тварині. Коли потрібно озвучити власнику, що варто її усипити, тому що якість життя майже на нулі. Але, на щастя, таких ситуацій було небагато. Кращих моментів більше, а серед найкращих це те, коли власник не контролює свої емоції і радіє, що її друг вижив.
Повернемось до догхантерів. За словами Руслани, минулого року випадки отруєнь були одиночні. В цьому ж році вони помітно зросли. Особливо активізувались сусіди, що є неочікувано. А один, навіть, попередив, що буде труїти котів.
— Зараз лікую хаскі Лолу від отруєння щурячою отрутою, зоокумарином, — розповідає Руслана. — Зрозуміли, що це саме він по симптомах, а також за результатами аналізів крові. Собака була у дуже важкому стані. Я готувалася до того, що в неї зупиниться серце і якось потрібно до цього готувати її власницю. Припускала варіант з усиплянням, тому що крововиливи були жахливі. Лолі надавалася екстрена допомога. П’ять днів крапельниць, далі — уколи. Загалом, за останній місяць було чотири випадки отруєння. Серед них як собаки, так і коти. Кота отруїли ізоніазидом (таблеткою від туберкульозу). Вона дуже погано впливає на організм тварин, звісно все залежить від дозування.
Пригадала ветеринар і випадок з її ще одним пацієнтом, пінчером Луїсом. Під час прогулянки зі своєю господаркою, він знайшов на вулиці сосиску. Власниця шматок вийняла з пащі, але рештки все ж таки проковтнув. Запідозривши щось недобре з псом, пізно ввечері зателефонували до Руслани, розказали симптоми (піна з рота, втрата свідомості, відсутність координації рухів).
— Через годину песика доставили на стіл у клініку, але він був уже мертвий, — продовжує ветеринар. — Тобто, все відбувається дуже швидко і врятувати тварину майже неможливо в таких випадках.
Що робити, коли побачили що собака з'їла щось не те
За порадами Руслани, завжди потрібно звертати увагу на всі симптоми. Це дуже важливо. Навіть, якщо тварина не має великого бажання їсти чи пити. Можна все списати на спеку, на погоду на вулиці, але все ж — слід спостерігати.
— Якщо з’являється блювота, діарея, ускладнене дихання — даємо сорбенти і обов'язково консультуємось з лікарем, — розповідає ветеринарний терапевт. — Антидот самостійно колоти не можна, тому що може утворитися тромб.
Якщо помітили, що тварина щось з'їла перед вами, обов'язково біжіть додому і розводьте перекис водню з водою у співвідношенні один до трьох для того, щоб викликати рвоту. Це найперше, що можна зробити для тварини, щоб отрута не всмокталася в кров. На все про все є 15 хвилин — від моменту поїдання чогось до моменту вливання розчину.
— Дуже раджу «пилососам», тим хто підбирає все на вулиці, гуляти в наморднику. Це прямо врятує, — каже Руслана. — Коли я бачу, як на Водокачці приходять з повідочками, а потім відпускають на собачі тусовки, все одно собака має бути в наморднику. Бо невгледиш, це секундна справа
Що стосується аптечки, то Руслана радить носити з собою завжди «Ентеросгель» або інший сорбент.
На запитання, хто важче переносить отруєння кіт чи собака, Руслана відповіла — однаково, все залежить від дозування. Якщо 100 міліграм з’їсть собака вагою в 30 кілограм, то її ще можна врятувати, а якщо собака два кілограми — тут все, летальний кінець.
Що ж стосується власної безпеки, то запитали і про те, чи несе ризик контакт людини з твариною, яку отруїли, Руслана відповіла, що такого ризику немає
— Він є лише тоді коли отрута потрапляє в шлунок людини чи тварини. Навіть контакт з кровʼю отруєної тварини — безпечний для людини. Будьте пильними та обережними, — наостанок нашої розмови закликали козятинчан Руслана.
Читайте також:
«Ви людей ловіть, а не до мене руки протягуєте»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Tetyana Kostyuk
В нас колись щось подібне буде? https://youtu.be/4l2uYPhtiEk?t=67
Тетяна Костюк-Канєвська reply Tetyana Kostyuk
❗Фантастична реальність.
Багато людей з України позаздрили б умовам життя цих собачок .
Tetyana Kostyuk
Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Анютка Гунько reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Анютка Гунько reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Анютка Гунько reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Анютка Гунько reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Анютка Гунько reply Лариса Гончарук
Алина Середюк reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Лариса Гончарук reply Лариса Гончарук
Тетяна Гнатюк reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Лариса Гончарук reply Лариса Гончарук
Тетяна Гнатюк reply Лариса Гончарук
Маринка Цегельна reply Лариса Гончарук
Лариса Гончарук reply Лариса Гончарук
Тетяна Гнатюк reply Лариса Гончарук
Татьяна Алёхина