Істинне обличчя маніпуляцій Пузиря

Істинне обличчя маніпуляцій Пузиря

Роз’яснення для тих, хто не зрозумів, як у нас з вами на минулій сесії вкрали більше мільйона гривень на неіснуючу ГО “Сармат”, адже мерівські депутати стверджують, що гроші ніхто не виділяв…- прим.ред.

Рішення міської ради “Про програму формування і розвитку зони відпочинку міста Козятин на 2017-2018 роки” прийнято. Більшістю депутатів підтримано і проголосовано. На сьогоднішній день дане рішення набуло законної сили.   

Даним рішенням визначено виконавця робіт – КП “Добробут”, затверджені підпрограми, зобов’язане фінансове управління — забезпечити фінансування цієї програми та покладений контроль за виконанням (в тому числі і за фінансуванням) на комісію з ЖКГ (голова В. Малішевський) та бюджетну комісію (О. Каратєєв).

Ця програма має конкретну мету з зазначенням сум коштів для фінансового забезпечення і навіть кількість пластикових столів, стільців і навіть кількість наборів одноразового посуду (!). Тому депутати, які підтримали дану програму своїм голосуванням, узаконили і майнове забезпечення, і фінансове (вся конкретика є в рішенні).

Відео дня

З 1 січня 2017 року у нас діє програмно-цільовий метод бюджетного планування. Для того, щоб отримати фінансування, в першу чергу повинна бути прийнята програма. Це є вимогою законодавства. Тому прийнята програма – це є відкриті двері для законного отримання коштів.

Ця програма буде профінансована, тому що рішення сесії набуло законної сили. У іншому випадку всі відповідальні особи: і ті, хто зобов’язаний забезпечити фінансування, і ті, хто здійснює контроль, можуть понести відповідальність за  невиконання рішення. Або сесією міської ради рішення про затвердження даної програми буде відмінено. Інших законних підстав немає. Можливо бюджетні кошти будуть  направлятись частково, поступово. Мало того, депутати, які схвалили дану програму, зобов’язані контролювати хід її виконання.

Щоб профінансувати дану програму, владі не обов’язкове рішення сесії. Ну, принаймні, одразу. Виконавчий комітет Козятинської міської ради (більшість якого є підлеглими міського голови і тому завжди підтримують його рішення) наділений депутатами додатковими повноваженнями – розподіляти кошти. А лише через деякий час, коли виконавчим комітетом розподілено і перераховано, міським головою виноситься на сесію рішення про затвердження рішень виконкому. Тобто, депутатів ставлять перед фактом - гроші витрачені, а ви лише узаконьте ці рішення.

І навіть ніхто не ставить запитань. Це має системний характер. Кожний мешканець може проаналізувати, відкривши будь-яку сесію міської ради – подивитись затверджені рішення виконкому про виділення коштів, суми та співставити дати виконкому і сесії, на яких ці рішення затверджуються.

Свого часу нами вносилась пропозиція – позбавити виконком таких повноважень, а залишити лише в частині розподілу коштів державних субвенцій. Депутати нас не підтримали. Тому, часто кошти розподіляються виконкомом, а депутати лише через певний час своїм голосуванням надають цим рішенням законної сили.

Ми зі своїми колегами – депутатами Родогощиною і Кравчук не голосували за дану програму з декількох причин.

По-перше, в місті є центральний сквер, який є місцем відпочинку для дорослих та дітей. Вигляд, який має на сьогодні цей сквер, це просто сором. Після дощу люди пересуваються в центрі міста, як по ріллі. Тому вважаємо, що пріоритетним є прийняття програми щодо благоустрою центрального скверу і фінансування цих робіт.

По-друге, перед сесією ми зайшли на сайт Єдиного державного реєстру, з метою отримати інформацію щодо ГО “Сармат”, який за пропозицією бюджетної комісії включено до даної програми, з метою облаштування спортмайданчика. Такої організації ми не знайшли. Тому на сесії я поставив питання пану Лівшицю, який представляв дану програму, з проханням назвати прізвище, ім’я та по-батькові керівника та юридичну адресу цього ГО. Пан Лівшиць відповів, що не знає і взагалі лист з пропозицією бюджетної комісії йому надали за день-два до сесії. У нас виникли сумніви взагалі щодо існування ГО “Сармат”.

І останнє, в даній програмі, за пропозицією міського голови, включена підпрограма з назвою «Екстрим-парк» і вартістю 50 мільйонів гривень. Міський голова Пузир говорив щодо необхідності прийняття цієї програми, для того, щоб залучити кошти міжнародних організацій (гранти) для будівництва.

Така пісня вже була. Коли виділяли кошти на новий проект з водогону. Незважаючи, що була пропозиція відкоригувати старий проект за 50 тисяч гривень, депутати проголосували за пропозицію Пузиря, яка коштувала міському бюджету близько 1 млн грн.

Так само були маніпуляції про кошти міжнародних фондів, гранти і т. п. Але до сьогоднішнього дня жодної копійки для покращення якості питної води ні в бюджет 2016 р., ні в бюджет 2017 р. міською радою не планувалось.

Тому вважаємо, що ресурси (час, люди, фінанси) щодо отримання коштів міжнародних фондів так само, як і самі кошти, мають бути направлені на покращення якості питної води. А залучати кошти на «Екстрим-парк», ігноруючи питання якості питної води – це абсурд та сором.

Геннадій ПАНЧУК, депутат міської ради

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:50 Учні козятинських ліцеїв змагалися з баскетболу. Відомі команди-переможці photo_camera 16:21 Кусали калиту та їли вареники: у Козятинському ліцеї №1 провели Андріївські вечорниці. ФОТО photo_camera 15:24 Ветеран Роман Кашпур з нашого району подолав 84 кілометри на протезі play_circle_filled 15:01 Лікував поранених у Запоріжжі, ще коли був інтерном Від читача 14:36 В рамках "16 днів проти насильства" нагадуємо про проблеми подолання психологічного насильства 13:13 «Наші дівчатка повертаються до рідної землі». Завтра у Сигналі хоронитимуть вбитих у Польщі земляків 12:04 На ярмарку у Кордишівській гімназії зібрали понад 13 тисяч гривень. Гроші підуть FPV- дрони 11:28 Щоб запобігти виникненню інсульту та інфаркту: розповіли про п'ять правил 09:28 Столітні листівки, прозора блуза, весільні панчохи: про дари музею від Віри Кухарчук-Приходько photo_camera 08:17 Наші оборонці знищили за минулу добу 14 дронів та більше тисячі окупантів 07:48 Віск для ЗСУ, дешевший цукор та дорожчі молокопродукти. Огляд цін на ринку 20:04 «Ти назавжди в наших серцях». В бою з ворогом загинув наш земляк Герой Павло Жуковський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up