Новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти: що можна їсти, а що ні?

Новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти: що можна їсти, а що ні?
  • На часі. В період реформування всієї системи освіти дитяче харчування зазнало змін, основні вимоги до якого встановлені Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.
  • Як повідомляють фахівці Козятинської Держпродспоживслужби, в першу чергу зміни стосуються обмеження вживання солі, цукру та жирів.

Так, всі продукти, в тому числі кисломолочні, мають бути без підсолоджувачів та містити не більше 10 г цукру на 100 г готового продукту, але при цьому напої (чай, компот, узвар тощо) та пастеризовані соки повинні бути виготовлені без додавання цукру взагалі. В процесі приготування їжі слід використовувати виключно йодовану сіль, причому щоденне споживання солі при п’ятиразовому харчуванні не повинно перевищувати 4 г на день для учнів 1-4 класів та 5 г на день для учнів 5-11 класів.

З харчових жирів можливе використання тільки рослинної олії та масла вершкового, причому рафінована рослинна олія повинна містити не більше 50 % мононенасичених жирів і менше 40 % поліненасичених, а вершкове масло з вмістом не менше ніж 72 % молочного жиру. Всі страви та продукти повинні містити не більше 10 г жиру на 100 г готового продукту.

Лише раз на тиждень дозволяється передбачити по одній порції смажених страв з овочів та м’яса або риби.

Відео дня

Також пропонується суттєво збільшити споживання овочів та фруктів. М’ясо можна використовувати тільки охолоджене. Морська риба повинна готуватись, принаймні, один раз на тиждень, а страви з м’яса – не менше 2 разів. Слід зазначити, що вживання м’ясних продуктів промислового виробництва нормативним документом не передбачено.

Торкнулись зміни і харчових продуктів, призначених до реалізації в буфетах. Відтепер, крім виробів з кремом, морозива, харчових концентратів, газованих напоїв, грибів, заборонено реалізацію м’ясних та рибних продуктів промислового та кулінарного виробництва, рибних, м’ясних, плодоовочевих та інших консервів промислового виробництва, кави та кавових напоїв.

Отже, бутерброди можуть бути з яйцем, сиром твердим, вершковим маслом, зеленню, свіжими або сухими прянощами, переробленими бобовими продуктами, горіхами, насінням без додавання солі і соусів, овочами та фруктами. Слід зазначити, що можливе використання кетчупу, для виробництва якого використано не менше 120 г помідорів для отримання 100 г готового продукту.

Також, не дозволяється реалізація продуктів із вмістом частково гідрогенізованих рослинних жирів, солі понад 0,12 г натрію на 100 г готового продукту та вмістом цукру понад 10 г на 100 г готового продукту, синтетичних барвників, підсолоджувачів, підсилювачів смаку, консервантів. Серед ароматизаторів дозволено вміст ваніліну, етилваніліну та ванільного екстракту.

 Хлібобулочні вироби та борошняні кулінарні вироби з тіста мають бути виготовлені на основі житнього або цільнозернового житнього, пшеничного, змішаного або безглютенового борошна.

— Особливу увагу слід звернути на організацію харчування дітей з особливими дієтичними потребами, яке повинно здійснюватись на підставі медичної довідки, виданої сімейним лікарем чи педіатром із зазначенням рекомендацій щодо обмеження/виключення відповідних харчових продуктів, напоїв, страв та із встановленням відповідного діагнозу. Енергетична та поживна цінність харчування для таких учнів повинна відповідати статево-віковим нормам та бути забезпечена адекватною заміною тих харчових продуктів, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість, — йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

Тому, днями на базі Самгородоцької та Махнівської шкіл відбулись семінари  з керівниками, медичними сестрами та працівниками харчоблоків

Спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ознайомили слухачів з вимогами нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Також фахівці відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини роз’яснили присутнім вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів, розробки та впровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках на харчоблоках закладів освіти.

— Наразі триває розробка школами нових примірних меню харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть погоджені Держпродспоживслужбою тільки за умови урахування вищезазначених вимог.

Нагадаємо:

«Паста», «Мозаїка», «Чізбургер»: ми перевірили чим годують у козятинських школах?

Карантинні вимоги: на голів ОТГ Махнівки, Самгородка та Козятина направили інформаційні листи
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up