Експерти розповіли, як в Україні зміниться курс долара

Експерти розповіли, як в Україні зміниться курс долара

В Україні долар після двох місяців зміцнення почав несподівано знижуватися. До кінця тижня, із 8 по 14 жовтня, може опуститися нижче психологічної позначки — 28 грн/$.
 

Причина — збільшення пропозиції валюти на ринку під час зниження попиту, пише Обозреватель. Бізнес, очікуючи вигіднішого курсу, не поспішає скуповувати долари. Що відбувається із курсом долара і чого чекати В Україні й довідковий курс НБУ, і вартість валюти на готівковому ринку знижуються уже декілька днів поспіль. Така ситуація, згідно з оцінками аналітиків, протримається як мінімум тиждень.

«На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень до 28,0 грн, а готівковий долар у банках — до 28,0/28,2 грн», — розповідає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб. Долар несподівано перестав дорожчати, а тенденція розвернулася на 180 градусів. Головна причина — хороша пропозиція валюти на ринку. Доларів стало більше і це підштовхнуло валюту до зниження.

По-перше, через низький урожай у ЄС — збільшилися доходи українських аграріїв. Згідно із законом, вони (як і всі експортери) зобов’язані продавати половину всієї валютної виручки українським банкам. А чим більше валюти в країні, тим менше вона стоїть.

Відео дня

Аналітик Єгор Комов пояснює: знизився і попит. Так, український бізнес, очікуючи нижчого курсу, не поспішають купувати американську валюту. “На ринок навіть вийшов Національний банк, почав скуповувати валюту, щоб утримати падіння долара й трохи сповільнити зміцнення гривні. Імпортери купують менше. Так буде тривати ще певний час. Взагалі думаю, що жовтень поки що буде стабільним”, — розповідає Єгор Комов.

Чому гривня — надійніше

Один із ризиків для українських банків, заявила на брифінгу заступник голови НБУ Катерина Рожкова, — високий рівень доларизації. Поки українці беруть кредити в доларах, ризик їхнього неповернення буде на досить високому рівні. Крім того, банкам також складно в умовах девальвації повертати валютні депозити. Чим вища залежність від валюти, тим більше ризиків. Подорожчання долара також призводить до зростання інфляції — Україна імпортозалежна країна. Приблизно п’ята частина споживчого кошика завозиться із-за кордону, а значить — дорожчає разом із падінням гривні.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:49 Більше десяти днів у Глухівцях не буде газу. Перелік вулиць та будинків 17:26 Жалоба: під час бойового завдання загинув Герой Сергій Черній 16:57 Цей тиждень погоду визначатиме антициклон — буде тепло та сонячно play_circle_filled 15:08 Захисник з Козятина Олександр Печевистий отримав «Золотий хрест» Від читача 16:45 Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час! — звертається кіберполіція до українців. 13:08 У нашому ЦНАПі запровадили онлайн-запис в електронну чергу на послуги Сервісного центру МВС 12:17 На території ліцею №1 імені Шевченка висадили сакури 11:00 Кліщі атакують. Як уберегти домашніх улюбленців 10:55 Малий бізнес в Україні: який бізнес найприбутковіший в Україні (Новини компаній) 10:02 На обласних «Подільських зорях» козятинські студенти здобули Гран-прі та Дипломи І ступенів 09:14 Воїн Олександр Петлінський з Бродецького став першим «Почесним громадянин Якушинецької громади» 08:20 Автотроща на залізничному переїзді: водій загинув, пасажирка — у реанімації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up