День Державного Прапора України

День Державного Прапора України

День Державного Прапора України — державне свято України. Відзначається щорічно 23 серпня.

…Розгорнуло прапор сонячно-блакитний,
Прапор України, рідний, заповітний!
О. Олесь

Державний прапор є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, природнім є вияв пошани до своєї національної символіки, а саме до прапора.

З давніх-давен стяг був святинею, без нього військо не рушало в похід, не вступало в бій. Як відомо, за часів Київської Русі існували лише князівські стяги. Найбільш уживаними кольорами були червоний, білий та блакитний, рідше жовтий. Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від часів прийняття християнства. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада, яка почала боротьбу за відродження української нації.

Відео дня

22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор Республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки.

Звернімося до кольорів прапора. З багатьох тлумачень щодо жовто-синього поєднання кольорів найбільш вірогідним видається таке: синя та жовта барви в багатьох цивілізаціях символізують велич. У геральдиці блакитна барва означає чесність, вірність, бездоганність, а також пов’язана з небом, повітрям. Золото уособлює могутність, силу, багатство, шляхетність, справедливість, символізує сонце. Вибір українцями жовто-блакитних кольорів був вмотивований ще й тим, що символами країни є чисте небо (синій колір) та пшенична нива (жовтий колір).

24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. До цього День національного прапора святкували лише в Києві на муніципальному рівні. Починаючи з 2004 року, 23 серпня відзначається як День Державного Прапора України згідно з Указом Президента України Л.Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004.

У 2009 році екс-президент Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. На честь свята відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України в містах Києві та Севастополі, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій. Звичайні громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують на своїх будівлях Державний Прапор України.

Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів країни.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
15:19 Щасливі та з оберемками подарунків: репортаж з Новорічно-Різдвяного свята у Козятині photo_camera 13:01 В нашому районі тривають профілактичні заходи «Безпечні шляхи-2023» 12:24 Мав приїхати на Новий Рік у відпустку, а потрапив в полон до ворога 11:12 Збирають кошти на авто для 41 ОМБр, в якій воюють наші земляки. Долучайтесь Від читача 13:50 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 10:30 На Вінниччині запрацював єдиний номер виклику екстрених служб 09:02 Зозулинчани виготовили близько 600 банок м’ясних і рибних консервів захисникам до зимових свят photo_camera 08:16 Православний календар на грудень 2023: що і коли відзначаємо 18:01 Більшість українців вважають, що під час війни потрібно себе обмежувати. А ви як думаєте? 17:20 «Він так любив життя, був поцілований Богом». Пам'яті Сергія Стратійчука play_circle_filled 16:43 Знову важкі втрати: два Героя з Козятинської громади віддали свої життя за Україну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up