«Чому нема світла і що з графіками?» Енергетики відповіли на ряд важливих запитань

«Чому нема світла і що з графіками?» Енергетики відповіли на ряд важливих запитань
 • Козятинський міський голова Тетяна Єрмолаєва опублікувала допис-роз'яснення від енергетиків чому не має світла
 • У матеріалі відповіді на ряд, хвилюючих для козятинчан і не тільки, питань

Перш за все вона написала і наголосила — міська рада не надає послуги з енергопостачання та не встановлює графіки відключень

Про вимкнення, що застосовують для стабілізації енергосистеми, по суті. 

 Ви вимикаєте світло на зло?

Відео дня

Графіки вимкнень застосовуються, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів. 50% електростанцій в Україні зруйновані. В енергетичній системі усі ланки взаємозв’язані. І якщо ваш район і не має відношення до знищених електростанцій, він точно має відношення до України вцілому, до української енергосистеми. Наслідки ракетних ударів по енергоінфраструктурі стосуються усієї України.

Якщо хтось і робить таке «на зло», то це росія. Відсутність у нас звичного комфорту навіть на кілька годин уже допомога ворогу: те, що він бачить, як українці нарікають на владу, один на одного, вимагають, клянуть тощо. Але ми оговтались і запаслись терпінням, правда?

Чому мене не попередили, що не буде світла?

Графіки вводяться за розпорядженням диспетчера «Укренерго». Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер «Укренерго» дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти. Тому при цьому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години у нас немає можливості. Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки і називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК «Укренерго».

Хочу знати коли і доки в мене не буде світла, щоб планувати свій день. Де дивитись? Можете зробити нормальні графіки?

Ми теж були б раді, повідомити вас про все максимально конкретно, повірте, але це неможливо. Це не зрада і не хайп. Це вимушені заходи (читайте вище). Але, насправді, якщо у вас вимкнули світло, це з ймовірністю 90% ваша черга Графіків аварійних вимкнень.

Скільки не буде світла?

Це теж спрогнозувати складно. Якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись. А можуть вимкнути ті населені пункти, які не вимикали до того. Все залежить від аналізу стану енергосистеми, який проводять фахівці «Укренерго», вони ж і дають вказівку що і коли вимикати.

 За яким принципом відключають електрику? В мене світла нема, а у сусіда світиться!

Різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій.

Наприклад, у моєму будинку 5 під'їздів, і всі вони підключені до різних підстанцій, тому буває, що в одному під'їзді світло є, а в чотирьох немає.

В умовах таких інтенсивних атак відключення будуть нормальною ситуацією протягом місяців, до цього треба всім готуватись. Якщо атаки закінчаться, то на відновлення системи до стану, коли споживачі не помічають проблем, знадобиться щонайменше півроку.

 Доки це буде тривати?

Доки не стабілізується робота енергосистеми, і то в тому випадку, якщо знову не прилетить у критичну інфраструктуру. Ми не знаємо цього. Але готуємось до різного.

Як готуватись?

Споживати економно. Купити свічки, ліхтарі, термоси, павербанки. Берегти заряди телефону і, головне, психологічну рівновагу.

Додамо графіки відключень скасували, більшість споживачів  буде без світла

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (43)
 • Тетяна Якимова

 • Тетяна Якимова

  Залишу це тут....без світла, без тепла і води.
 • Valentina Shaidovska

  Питання такі задають жителі що не належать до компетенції міської влади адже у нас біда, йде війна ця рашистстка сволота все робить аби нас знищити, але народе, тримаймося. Я пенсіонерка і теж мерзну, але тепло вдягаюсь, вип'ю чайку, зварю гарячого супу і все в порядку. Тож чекаємо коли вже наші захисники виженуть цю навалу з України. Не нарікайте ні на кого бо ми всі одного поля, українці, і маємо все це пережити. Моя мама у минулу війну залишилась без будинку на вулиці з 3 дітьми і сестрою і вижили всі.
 • Михайло Дусанюк

  Краще не включайте,..... зтакою  напругою 260в...265в. ви знищуєте,  що спеціально?? контроліруйте напругу  55хв. неможливо ще  включити, вибиває все...  це що таке???

  Валентина Мельник reply Михайло Дусанюк

  Михайло Дусанюк це війна.

keyboard_arrow_up