Як правильно підключити генератор до будинку? Поради та рекомендації

Як правильно підключити генератор до будинку? Поради та рекомендації
 • Україна зазнає постійних терористичних атак з боку росії, тому громадяни залишаються без електропостачання.
 • Через це споживачі стали масово встановлювати електростанції (генератори) у своїх домоволодіннях, аби мати світло.
 • Підключення електростанції — відповідальний процес і якщо неправильно виконати електромонтаж, це може спричинити вихід з ладу обладнання та/або домашньої електропроводки, не говорячи вже про власну безпеку та безпеку оточуючих.

З метою попередження подібних надзвичайних ситуацій Держенергонагляд підготував рекомендації щодо підключення електростанцій до приватних домоволодінь. Наведені рекомендації стосуються виключно приватних домоволодінь, зауважує Козятинська міська ТГ.

На що звернути увагу

Будь-який енергогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує належних умов експлуатації. Тому спочатку нагадаємо загальні вимоги:

 • інструкція від виробника обов'язкова до виконання;
 • генератори не можна використовувати в квартирах (навіть на балконі);
 • електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
 • генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень; якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
 • перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі;
 • забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.

Як підключити та користуватися

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції — під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.

Відео дня

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж — під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.

Проте, якщо у будинку (дачі) часто відбувається припинення постачання електричної енергії, рекомендуємо підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР).

До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу — кабель від електростанції. Середні контакти призначено для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.

Якщо в будинку мережа, що має три фази (380 В), то рекомендуємо все ж зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук.

Під час використання генератора є певні заборони

При встановленні генератора забороняється виконувати підключення електростанції до домашньої мережі якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку.

Як підготуватися до аварійних відключень світла, газу та води? Рекомендуємо вам ознайомитися з порадами за посиланням та бути готовими до будь-яких відключень. Тримаймося!

До речі у Козятині розгорнули пункти, щоб зігрітися та зарядити телефони

 

Читайте також:

Козятинчан просять подбати про запас питної води, їжі, заряджених павербанків. Звернення міського голови

З понеділка, 21 листопада в населених пунктах Глуховецької громади облаштують пункти обігріву

«Мусимо вдаватися до примусових обмежень споживання — до 40% по країні» — Укренерго

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
 • Shavonne Houston

  🇺🇦 Українці та вимушенi переселенцi подайте заявку на матеріальну підтримку сьогодні разом із проектом Uappl.

  натисніть на 👉🏼 https://s.uappl.pl/03reco27

  Проекто UAPPL – це платформа пожертвувань, яка допомагає Громадянам України та біженцям звертатися за матеріальною підтримкою безпосередньо до людей з усього світу.

  Ви простоможете створити свій запит, і ми опублікуємо його на наших платформах для потенційних донорів.

  На відміну від багатьох інших закладiв, допомога надходять напряму від донора до особи, яка звертається за допомогою.

  Щоб отримати більше інформації та відправити заяву, перейдіть до  >> https://s.uappl.pl/03reco27

keyboard_arrow_up