У сучасному сьогоденні ми звикли користуватися навушниками: в транспорті, аби слухати курси та дистанціюватися від шуму, вдома, щоб відпочити в компанії улюбленої музики. Складно уявити, але така невинна на перший погляд річ, як навушники можуть становити небезпеку для здоров'я.
Якщо ви не очищаєте свої навушники регулярно, вони є потенційним джерелом захворювань. Згідно з даними медичного центру Whittier Hospital, брудні навушники можуть провокувати алергічні реакції, висипання та інфекції.
— У навушниках міститься у 2 708 разів більше бактерій, ніж у звичайній дошці для нарізання продуктів, в 6 разів більше бактерій, ніж в кухонній раковині, і в 330 разів більше бактерій, ніж на кухонному столі, – зазначили фахівці.
Якщо ви не дезінфікуєте навушники, в той момент, коли ви їх одягаєте, бруд та бактерії, які на них накопичилися, потрапляють у ваші вуха. До того ж, фахівці зазначають, що навушники можуть сприяти накопичуваною вушної сірки.
Тривале носіння навушників може затримувати вушну сірку, яка повинна виходити природним чином. А накопичення сірки може погіршувати слух. Відтак, чистити навушники слід раз на тиждень, важливо також не ділитися навушниками з іншими – це негігієнічно.
У Apple є кілька порад з чищення навушників, які допоможуть запобігти зараженню. Все що потрібно – це "м'яка, суха безворсова тканина", ватяний тампон і вода. Використовуючи тканину, зітріть бруд на поверхні вкладки.
Потім слід делікатно очистити сітки мікрофона і динаміків вологою тканиною. Перед використанням дайте навушникам висохнути.
Для додаткової чистки та дезінфекції навушників, можна придбати спиртовмісні серветки для оргтехніки. Вони продаються в магазинах канцелярії, або онлайн.
Як часто ви користуєтесь навушниками?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 12 від 20 березня 2025
Читати номер