Радитись в кабінетах добра і корисна справа. Ми з цього приводу хотіли почути точку зору людей. Картина така: селяни сердяться, що про нараду за вивіз сміття вперше чують і дізнаються від журналістів.
– Перед тим, як їхати в Козятин, нові-старі сільські керманичі повинні були зустрітися з нами. Про що говорити, коли ми не знаємо, хто у нас той староста, – кажуть мешканці Кордишівського напрямку. – Це перед виборами до нас майже кожен день приїздили. Тепер знати нашу думку їм не треба.
– Старости, які зберегли свої посади, прийдуть з нами по новому знайомитись і поставлять перед фактом, що треба укласти договір з «Чистим містом» і за вивезення сміття потрібно платити, – висловлюють своє занепокоєння селяни Махаринець. Почувши думку селян, ми повертаємося до наради. Міський голова Тетяна Єрмолаєва ініціювала графік вивезення побутових відходів від всіх 14 сіл, які влилися у склад Козятинської міської територіальної громади. Спеціалісти з благоустрою і керівники міста мали спільну думку, що вивезення побутового сміття від домогосподарств сіл громади – проблема актуальна і потребує вкрай швидкого реагування. У жодному з сіл централізована система вивезення побутових відходів не налагоджена, тому іноді сміття викидається на узбіччя доріг, в полях, лісах чи на околицях населених пунктів. А так не повинно бути. Вирішення цієї проблеми — довгоочікуване і давно назріле, – наголошували вони
Дійсно, по селах побутові відходи кожен тиждень не вивозились, але села до об’єднань в ОТГ в смітті не потопали. За словами сельчан, вони відносили домашній непотріб на сміттєзвалища чи контейнери. При наповненні ємностей сільські голови організовували вивіз сміття. З сіл, у яких ми побували, незадоволені ситуацією зі сміттям були тільки в селі Козятині. Там, за словами людей, вони чекали на сміттєвоз один раз на 2 тижні.
– Платили за таку послугу 45 гривень на квартал. Тільки з 4-го кварталу вивіз сміття припинили і немає такої послуги по сьогоднішній день. Поїдьте до «Валянського містка», де хатина, в якій ніхто не живе, і побачите, скільки люди туди пакетів сміття знесли, – констатувала факт сельчанка Галина.
В зимову пору проблеми майже не виникає, а влітку люди не можуть сміттєвоза дочекатися. Питання вивозу сміття жителі села Козятина ставлять на третє місце, після малих зарплат та жебрацьких пенсій і захмарних тарифів. В інших селах люди занепокоєні в першу чергу станом доріг, автобусним сполученням, весняно-польовими роботами, високими тарифами на енергоносії. А ще їх цікавить, що буде з землею і культурою на селі.
Вивіз побутових відходів – захід потрібний, кажуть селяни. Але платити по 16.30 з людини вони не збираються.
Іншої думки були ті, що радились у міськраді. З цього приводу сказав своє слово головний ЖКГівець Андрій Корнійчук. Він пояснив, що згідно зі статтею 35-1 Закону України «Про відходи», усі власники домогосподарств, орендарі, укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.
– Норму закону про роздільне збирання побутових відходів в обов’язковому порядку необхідно доносити до мешканців сіл, підприємців та фермерів, що здійснюють свою діяльність на теренах громади, – наголосив Андрій Корнійчук і додав: – Збереження навколишнього середовища – не другорядне питання. Вимоги сучасного життя налаштовують нас на раціональний підхід до механізму збирання сміття.
На нараді всі положення узгодили, тепер старости старостинських округів у своїх селах проведуть зустрічі з людьми, проінформують їх про укладання договорів з надавачем послуг з вивезення твердих побутових відходів.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер
Читач78
згідно зі статтею 35-1 Закону України «Про відходи» https://kodeksy.com.ua/pro_vidhodi/statja-35-1.htm - немає слів "всі усі власники домогосподарств, орендарі, укладають договори з виконавцем послуг", зато є "Житлові масиви і внутрішньодворові території, дороги загального користування та інші об'єкти благоустрою населених пунктів, а також місця проведення масових заходів обладнуються контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів." Тож поки що це нагадує видурювання грошей. І для заключення договору в селі вимагають домову книгу, паспорт і індіфікаційний код. І погрожують, що тим хто не склав з ними договір будуть штріфи. А отже працюють по схемі шахраїв: "пресуй, налякай, обдури"
Наталья Денисевич
Ольга Пирогова
Ольга Пирогова reply Ольга Пирогова
Оксана Савчук reply Ольга Пирогова
Михайло Дусанюк