117 червонокнижних велетнів: лісники показали, як розводять зубрів у лісах Вінниччини
- Станом на 2023 рік на території Вінниччини нараховують 117 червонокнижних велетнів.
- Щорічний облік диких тварин постійно підтверджує чергове збільшення кількості зубрів у вінницькій популяції, яка поки що залишається найчисельнішою родиною цієї червонокнижної тварини в Україні.
Про це розповіли на сторінці Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
— 117 червонокнижних велетнів нарахували вінницькі лісівники під час зимового обліку 2023 року в лісових угіддях філії «Вінницьке лісове господарство» ДП «Ліси України — пишуть у повідомленні.
- 2021-го року було зафіксовано 110 голів;
- 2020-го року зуброва родина нараховувала 107 особин;
- 2019-го року —101.
— Щорічний облік диких тварин постійно підтверджує чергове збільшення кількості зубрів у вінницькій популяції, яка поки що залишається найчисельнішою родиною цієї червонокнижної тварини в Україні. Популяція зубра є практично гендерно правильною — йдеться у повідомленні управління лісового та мисливського господарства.
Загалом чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. До прикладу, в особливо сильні морози, щоб зігрітися, все стадо збирається разом, залишаючи в центрі теляток.
Лісники розповіли, що на збільшення чисельності тварин, крім природоохоронного статусу, впливає якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. А також розповіли про нещасні випадки, які траплялись з червонокнижними зубрами.
— Звісно, є природні фактори — старіння зубрів, природна смертність, які теж щороку забирають кілька особин. На жаль, минулого року під колесами автівок загинуло дві самки. Не зважаючи на попереджувальні таблички «Обережно, зубри!», що встановили лісівники уздовж доріг, водії перевищують швидкість, нехтують власною безпекою та життям диких тварин — кажуть в управлінні.
У Центрально-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства також розповіли, що вінницьких зубрів відловлюють та переселяють в інші регіони України.
— За минулі роки 34 вінницьких зубри переїхало в різні куточки нашої країни - у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють із метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільності, яка на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь, — йдеться у повідомленні.
Довідково
Читайте також:
«Ставок замерзає, а там лебідь. Врятуйте»
Навіть із пінопласту зробити хатинку — це вже добре
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Стас Даниленко