Цікаві факти про німецьку мову

Цікаві факти про німецьку мову

Німецька мова відіграє важливу роль в суспільно-економічному житті Європи та всього світу в цілому. Її як англійську та французьку мову вивчають у багатьох країнах світу.

1. Слово deutsch походить від давньонімецького diutisc, яке означає «говорити мовою народу» або «народний».

2. Свого часу німецький винахідник Йоганн Гутенберг зробив величезний прорив у друкарстві, що вплинуло на всю історію людства. Він винайшов так званий «європейський спосіб друкарства» за допомогою рухливих літер. І, звісна річ, перші книги, які він надрукував, були німецькою мовою.

3. Сьогодні майже кожна десята надрукована книга у всьому світі видана німецькою мовою.

Відео дня

4. До застосування латинських літер в німецькій мові для письма використовували руни, які вийшли з ужитку лише після приходу християнства.

5. Згідно з дослідженнями «Ethnologue: Languages of the World» (Етнолог: мови світу) — найвідомішого міжнародного довідника з мов світу 2016 року, понад 75 мільйонів людей у всьому світі вважають німецьку рідною мовою, та ще приблизно стільки ж володіють на рівні другої мови. Таким чином німецька на тринадцятому місці серед усіх мов світу та має офіційний статус не лише у Німеччині, а й у Швейцарії, Австрії, Люксембурзі та Бельгії.

6. Найбільше національних меншин, які спілкуються німецькою, проживають в Бразилії (понад 1 900 000 людей, для порівняння — в Україні всього близько 38 тисяч).

7. У Аргентині мешканці Буенос-Айреса спілкуються мовою бельгранодойч — суміш німецької та іспанської мов. Назву мова «бельгранодойч» отримала завдяки району Бельграно, де в XX столітті жила німецька діаспора.

8. Одним з найбільш кумедних фразеологізмів у німецькій мові є «Das ist nicht dein Bier», який дослівно перекладається, як «Це не твоє пиво» і вживається німцями в значенні «Це не твоя справа» або «Не лізь у не свою справу».

9. Якщо німецькою прописом записувати числа, то часом можна отримати дуже довгі слова. Числа літерами до мільйона, німці записують одним словом. Наприклад, якщо записати число 999999 прописом німецькою мовою то отримаємо слово, яке складається з 57 букв: neunhundertneunundneunzigtausendneunhundertneunundneunzig.

10. Слово «gift» в англійській та німецькій мові мають абсолютно різні значення. Якщо в англійській «gift», це «подарунок», то німецькою воно означає «отрута». Тому німці купують «gift» переважно для пацюків і тарганів, а не для своїх коханих та родичів.

Джемі

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:56 Розвалини, ремонт дороги, краса у святині та смітник в зоні відпочинку 19:04 Наші талановиті центрівчани знову з перемогами 18:04 Як козятинцям відрізнити реальний збір від шахрайського — розповіли у Кіберполіції 17:22 На Вінниччині погіршаться погодні умови: попереджають про вітер та похолодання Від читача 16:06 Екстрадовано до США: в Києві затримали хакера, який атакував світові компанії 16:21 На одній капустині 320 тисяч комах. П'ять дієвих засобів від білокрилки 14:00 У селах Глуховецької громади відключать газ 12:35 За вбивство пенсіонерки отримав 13 років ув'язнення play_circle_filled 11:30 Актуальні пропозиції нерухомості у Козятині та передмісті (партнерський проєкт) 11:01 У Козятині відбудеться мирна хода на підтримку військовополонених та зниклих безвісти 10:00 Презентували виставку художниці-переселенки Анжели Коренкової photo_camera 09:12 У Козятинській лікарні новий паркан. У планах — щей дитячий майданчик photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up