Коли закінчиться навчальний рік та які дати канікул — пояснення від МОН

Коли закінчиться навчальний рік та які дати канікул — пояснення від МОН
  • У Міністерстві освіти і науки України розповіли коли закінчиться навчальний рік та про дати канікул
  • Повідомляють — 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року. Разом з цим, заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення

Під час воєнного стану тривалість навчального року встановлює Кабінет Міністрів України. Він визначив, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року. Водночас це не суперечить призупиненій у дії нормі Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо закінчення навчального року не пізніше 1 липня.

Тобто, як і раніше, навчальний рік триває до кінця червня (29‒30 червня цьогоріч — вихідні).

Відео дня

— Згідно з цим законом педагогічна рада закладу освіти визначає структуру й тривалість навчального року, тобто дату завершення занять, періодичність і тривалість канікул тощо.Вона має орієнтуватися на час, передбачений освітньою програмою, обсяг навантаження в навчальному плані й брати до уваги вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, особливості регіону тощо, — пояснюють у МОН

Сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менш як 30. Щоб визначити дату завершення освітнього процесу та форми його організації влітку, педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання.

У червні школи можуть продовжити стандартний освітній процес, проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії тощо.

Отже: заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо.

Читайте також:

Молодь Козятина долучилася до ремонту молодіжного простору

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Тетяна

    Хай зроблятьвзагалі без канікул🤬У дітей і так дитинство якого нікому не побажаєш,то ще і канікули забрали

    . reply Тетяна

    Я взагалі не буду ходити в школу літом, в мене канікули вони не мають права забирати в нас канікули🙊

keyboard_arrow_up