Пройшли центром міста з п’ятиметровими рушниками: День вишиванки-2024

- У Козятині відзначили Міжнародний день вишиванки.
- На святі військовому подарували дрон. А ще вчилися танцювати народні танці і створили величезну картину-пазл «Україна вишивана».
- Як це було — дивіться фото
Урочистості з нагоди Міжнародного дня вишиванки планували провести у день свята, втім захід довелося переносити — 16 травня Козятинська громада проводжала в останню путь Максима Корнійчука, молодого воїна, який загинув на Донеччині від ворожого дрону.
Наступного дня, у п’ятницю, 17 травня мешканці міста зібралися біля пам’ятника Грушевському. Саме тут стартувала вишиванкова хода, яку організували заклади освіти Козятинської громади. Вбрані у вишиті сорочки, дорослі та юні козятичани тримали в руках два п’ятиметрових рушники, оздоблені українським орнаментом, які виготовив колектив Центру дитячої та юнацької творчості, та великий прапор України. Попереду колони — учениця ліцею №7 Аліна Клюцківська, одягнена у традиційний одяг та вінок. Вона несе дідух — український символ врожаю, добробуту та багатства.
Учасники вишиванкової ходи пройшли центральними вулицями міста. Дорогою співали «Ой, у лузі червона калина» та «Червону руту». Увесь час їх супроводжували поліцейські автомобілі, які їхали попереду та позаду колони.
Хода завершилася біля пам’ятника загиблим на війні Героям. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на полі бою військових і хором співали Гімн України. Після цього школярі поклали квіти до пам’ятного знаку.
Віддавши шану Героям, які загинули на війні, козятинчани попрямували до парку, де вже облаштували імпровізовану сцену.
— Сьогодні наш сквер прикрашений такою кількістю вишиванок, що від їхнього різнобарв’я перехоплює подих, — каже Тетяна Фабіцька, ведуча заходу. — Ви всі такі красиві, усміхнені, щасливі і вам так личить сьогоднішнє вбрання. Я переконана, що саме неймовірна краса українського оберегу вишиванки дарує нам стовідсотково позитивний настрій навіть у цей важкий час і безумовно тішить око усім, кого ми зустрічаємо на своєму життєвому шляху.
Концерт почав хореографічний колектив «Колорит». Дівчата станцювали під відому всім пісню «Доброго вечора, ми з України». Після виступу на імпровізовану сцену запросили військового Олександра, підрозділ якого виконує бойові завдання на Донеччині. Від імені Козятинської громади начальник віділу культури Світлана Рибінська подарувала захиснику дрон.Техніку вдалося придбати завдяки донатам козятинчан, які підтримали збір, оголошений відділом культури Козятинської міської ради.
— Ми раді передати цей дрон, щоб він допоміг виконувати завдання і беріг життя наших захисників, тому що вони наші янголи охоронці, — каже Світлана Рибінська.
— Хочу подякувати всім, хто долучається і допомагає армії, — каже військовий Олександр. — Кожна така пташка — це можливо врятоване життя нашого земляка. Кожна копійка, кожен маленький внесок — це дуже важливо і потрібно.
— Дякуємо вам, — вигукнули глядачі.
По тому до мікрофона повернулася ведуча заходу Тетяна Фабіцька.
— Наші українці коли сумували, співали журливих пісень, коли раділи, співали радісних пісень, — каже ведуча. — Наші українці співали завжди і хочеться відновити цю традицію, щоб кожен українець співав усе своє життя, попри все, що трапляється.
Заспівали пісні Уляна Цаюк, Вероніка Драгомерецька, колектив «Позитив», дует ЛіліАнна, Даниїл Крилов та Анна Гунчак. На Дні вишиванки не тільки співали, а й танцювали, до того ж не лише професійні танцюристки, а й усі гості заходу. Колектив «Колорит» організував для козятинчан флешмоби.
Керівник ансамблю Яна Панчоха-Гуцол показувала рухи з народних танців, а глядачі за нею повторювали і разом танцювали під «Шум», «Незламна». На третій раз гостей заходу чекало важче завдання — спочатку музика була повільною, а під кінець композиції прискорилася, але учасники флешмобу виявилися спритними і дотанцювали до кінця.
Впродовж свята юні козятинчани не лише розважилися, а й створили картину-пазл «Україна вишивана». Хлопці з дівчатами заповинили величезну карту України різнокольоровими елементами української вишивки. Останній штрих зробила Віка — дівчинка приклеїла зелену пелюстку. Наприкінці заходу гості робили фото на фоні картини-пазлу. «Україна вишивана» зберігатиметься у Центрі дитячої та юнацької творчості.
Читайте також:
У жіночому колі мотали ляльки і дізналися про українські традиції
Тетяна Куліш презентувала «Квітку життя»
Рушники, вишиті у скандинавській техніці, писанки і старі листівки — що цікавого на виставці в Музеї
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.