Тріски від лісів і лісосмуг Козятинщини долетіли до обласного центру

Тріски від лісів і лісосмуг Козятинщини долетіли до обласного центру

Про масові вирубки в нашому районі знають тепер і в обласному управлінні Агролісу!

Адже нашу газету читають не тільки в Козятині. Щоб розібратися в деталях кожної вирубки та притягнути винних до відповідальності представники облагролісу прибули в середу в редакцію “RIA-Козятин”, аби почути і , можливо, виправдати незаконні вирубки. Як аргумент, вони запевняють, що такі вирубки планові і на них є дозвільні документи.

Ми можемо погодитися з фахівцями ділового господарства, що останнім часом у лісу з’явилися багато шкідників. І дерева, які вражені шкідниками, повинні відійти до санітарних вирубок. Тільки масова вирубка може мати місце, коли кількість вражених дерев перевищують 30 відсотків від зальної площі лісового масиву. Такого явища в Козятинському районі поки не помічено. От тільки нам, не фахівцям лісового господарства, не зрозуміла поведінка (короїдів, вусачів златок, склівок, рогохвостів і комах підземного світу) — чому вони пожирають саме ті ділянки лісу, які запримітили люди. Виявляється, шкідники на стільки  розумні, що нищать ліс квадратами, чи прямокутниками і нищать ліс в тому місці, де є хороший під’їзд для вивозу сировини.

Не вірите, тоді сідайте в літак і пролетіть над Брацлавським лісництвом. І ви побачите, які ділянки для свого апетиту так полюбляють двоногі шкідники громадського лісу. 

Відео дня

Можна придумати такі формулювання як “Санітарна вирубка” чи “Догляд за узліссям”  Та чи відповідає таке формулювання дійсності? Як доглядали лісосмуги в полях під Махаринцями, нам відомо. Адже в лісорубному квитку за номером 185 саме значилось: ”Догляд за узліссям”. Від стовбура до листя спиляні  дерева ми відслідкували. Вирубали майже всі живі дерева. А те, що пиляються живі дерева, ніхто й не заперечував?

Це Райагроліс реагував на письмове звернення голови села вирубати лісосмугу, щоб поле не затіняла?! Та як не піти на зустріч “хорошому господарнику”, яка так захопилася розчисткою вулиць, що й в полях не може зупинитися. І там вона  вулиці розчищає. А в селі Вернигородку пеньки від спиляних живих дубів загортали землею. Якщо все законно, то чому пеньки так приховати поспішали? Що в обласному управлінні Агролісу за такі кричущі факти не знали? Знали. Тільки дотримувались позиції: “Ви пишіть, а ми будемо і далі пиляти і ніхто нам не указ”.

І тільки коли проти незаконних вирубок повстала громада в Збаражі, то скрізь почули.

І якби в нашому районі було декілька активних громад любителів природи, то відчували б відповідальність і в обласному управлінні Агролісу.


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
11:34 Аварійну котельню пропонують перетворити на спортивний комплекс 10:55 Стоматології Козятина: де отримати якісні послуги? (партнерський проєкт) 10:18 Олесь Берт після важкого поранення на Луганщині втратив обидві руки — потрібна допомога 09:06 У Білопільській гімназії для випускників провели « Золотий урок у відповідь» photo_camera Від читача 17:25 ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС! 08:20 Змінилися години відключення електроенергії — «Вінницяобленерго» 07:35 Євгену терміново потрібен бронежилет і каска — в неділю його відправляють на завдання 21:02 «Не чекайте дешевих продуктів, тепер не просто знайти водія» 20:38 Відкрили пам'ятну дошку Герою Олександру Трачуку 17:25 У Махнівці на стаціонарному посту зупинили п'яного водія, який «надув» 2,11 проміле 14:25 Минає два роки, як Вінниччина втратила 9 Героїв, спецпризначенців. Серед них — наш Артур Турляк
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up