З 1 березня відбудеться індексація пенсій

З 1 березня відбудеться індексація пенсій
 • Днями Уряд ухвалив рішення про здійснення індексації пенсій з 1 березня 2024 року. 
 • Завдяки індексації, для понад 10 млн громадян з 1 березня пенсії підвищаться на 8%. 

Про це повідомляє Урядовий портал

— Повномасштабна війна та погіршення матеріального становища українців завдали суттєвих втрат добробуту мільйонів домогосподарств в Україні. Саме тому підтримка фінансової платоспроможності громадян, особливо пенсіонерів — тобто тих, для кого виплати від держави є часто єдиним джерелом доходів - є вкрай важливою для Уряду. З цією метою сьогодні Уряд ухвалив рішення про здійснення індексації пенсій з 1 березня 2024 року, — йдеться у повідомленні

Завдяки індексації, для понад 10 млн громадян з 1 березня пенсії підвищаться на 8%. 

Відео дня

Розмір індексації обчислили на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: інфляція у розмірі 5,1%; зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески — 7%. А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік. 

— У 2024 році вдруге поспіль ми індексуємо найнижчі пенсії. До 2023 року такі пенсії під індексацію не потрапляли. Раніше пенсіонерам з найнижчими пенсіями, зазвичай, підвищувався не весь розмір пенсії, а лише та її частина, яка обчислюється за страховою формулою і яка зазвичай «поглинається» іншими складовими пенсійної виплати, так що загального зростання розміру пенсії не відбувалось, — зазначають у порталі 

Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн. 

Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня  будуть індексовані пенсії для:

 • 9,5 млн «цивільних» пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах;
 • 596 тис. пенсіонерів силових відомств; 
 • 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого. 

—Звертаємо увагу, що з 1 березня також проіндексують на 8% пенсії 20,8 тис. науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Таким чином, Уряд прискорив проведення індексації для цих категорій осіб (у 2023 році індексація для них відбулась з 1 липня).   А з 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновленого страхового стажу). 

Читайте також:

Бюджет-2024: на що підуть наші податки

Дитяча соціальна допомога: умови отримання, місця звернення та необхідні документи

Нові пільги на комунальні платежі: хто отримає знижку -50%

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
 • Наталия

  Ганьбище, на 8, а як жити за них?
 • Александр

  А де ж обіцяні 15%?

keyboard_arrow_up