Толстолоб по 25, короп— 45, білий амур — 45
Згідно із загальним правилом, за вчинення адміністративних правопорушень у галузі торгівлі застосовують такі адміністративні стягнення, як: попередження, штраф (у більшості випадків), конфіскація предметів торгівлі та виручки, виготовленої продукції..
Про те, які вимоги до торговельного місця в разі здійснення виїзної торгівлі висуває чинне законодавство, можна прочитати в матеріалі «Виїзна торгівля: як підготуватися»газети № 89/2017. Це — спеціальне оснащення кузова авто, маркування, організація робочого місця, забезпечення інвентарем й обладнанням.
Якщо ці вимоги не виконані, продавцю загрожує відповідальність.
Яка відповідальність застосовується?
Стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) забороняє торгувати в містах із рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. За це в КпАП передбачено штраф від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 119 грн) із конфіскацією предметів торгівлі чи без такої. А за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — штраф від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 грн до 255 грн) із конфіскацією предметів торгівлі.
Хто накладає штраф?
Протоколи про такі правопорушення складають уповноважені на те посадові особи Нацполіції та посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за порушення, учинені в місцях, заборонених рішенням відповідної ради (ст. 255 КпАП).
А розглядають справи про зазначені адміністративні правопорушення та, відповідно, накладають штрафи, районні, районні в місті, міські чи міськрайонні суди (ст. 221 КпАП).
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 52 від 26 грудня 2024
Читати номер