А була ще й Махнівка, що змінила світ

А  була ще й  Махнівка,  що змінила  світ

Загадки української історії… Що ми знаємо про найбільшу битву 17 століття у Європі, битву під Берестечком? Чому європейська армія Яна ІІ Казимира у 1651 році направила свій головний удар на Волинь? Хто такий Іван Богун і чому він очолював українське військо? Хто переміг у грандіозній битві та де і як вона завершилась? Якою була українська держава 17 століття у відстоюванні свого православного світогляду та державної незалежності? Український Родовід
 

 

Український родовід

Іван Богун (1618 - 1664), Полковник Війська Запорозького, полководець. Коли під Берестечком ( 1651 рік) переважаючі сили поляків оточили його військо та запропонували капітуляцію, Іван Богун заявив:" Я звик знімати шапку й схилятися лише перед Господом Богом - і більше не перед ким". І654 року Богун категорично виступив проти підписаної Богданом Хмельницуьким зрадницької Перпеяславської угоди. Він відмовився присягати московському царю Олексію Михайловичу, заявивши, що козакине повинні вірити цареві. Як писав до польського короля Яна ІІ Казимира коронний обізний Анджей Потоцький, " Іван Богун з тих козакдля яких найвища державна рація - щоб не бути ні під Вашою, королівською милістю, ні під царем".
Іван Богун разом з Петром Конашевичем - Сагайдачним та Іваном Сірком вважаються найвидатнішими козаками - характерниками, яким були притаманні надприродні властивості. Іван Богун в історії залишився прикладом мужньої, талановитої людини, великого патріота України.

Євген Акимович

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up