У лютому кліщі вже були активними, снігопад лише пригальмував їх апетит

У лютому кліщі вже були активними, снігопад лише пригальмував їх апетит
  • Щороку, як тільки зійде сніг і настає потепління до +5, активізуються кліщі, жертвою яких можуть стати люди, дикі та домашні тварини.
  • Кліщ не сидить на високих деревах і не падає за комір людині.
  • Він із трави чи низьких кущів вистрибує на одяг і в більшості випадків не шукає спроб добратися до тіла, поки людина активно рухається. 

На думку акарологів (зоологів, які вивчають кліщів) найточніші і найагресивніші кліщі бувають з приходом весняного тепла. І хоч до календарної весни ще трохи є днів, та полювання у кліщів у лютому вже прийшло вдруге. Вперше вони активізувалися, як тільки зійшов сніг, а снігопад, який пройшов минулого тижня, тільки затримав їхню активність. Снігу знов немає і кліщі знов активні. 

Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини, коли вона рухається, розсуваючи перед собою чагарники чи траву. Добре ці паразити почуваються на опалому, осінньому листі паркової зони, присадибних ділянках і у квітниках. Занести в оселю кліща може людина на собі, можуть це зробити домашні улюбленці.  

Відео дня

Тож після прогулянки на природі чи після проходу парковою зоною треба оглянути свій одяг знизу до верху і зверху донизу, а ще краще повністю змінити його і це має стати звичкою.

Лікарі-інфекціоністи пояснюють, що кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. На місці, де кліщ присмоктався, з’являється свербіж і саме через такий дискомфорт людина помічає на собі паразита.

Кліща треба видалити якомога швидше. Спеціалісти не радять заливати місце укусу оліями або спиртом. Це небезпечно, бо скоріше призведе до загибелі кровососа і значно збільшить ризики інфікування. 

Витягнути кліща можна як у найближчому травмпункті, так і самостійно. Для цього краще використовувати спеціальний пінцет, який продають у ветеринарній аптеці. Можна витягти кліща пальцями, якщо є можливість його вхопити. Крутити чи різко смикати кліща не потрібно — його витягують перпендикулярно поверхні шкіри, схопивши ближче до хоботка. Якщо хоботок залишився в шкірі — його дістають стерильною голкою, як скалку. Але скалку витягти значно простіше ніж витягти хоботка кліща із тіла людини. Тому краще звернутися до медзакладу.

Через укус кліща можна захворіти на хворобу Лайма. Основним проявом цього захворювання є мігруюча еритема – це кругла висипка, яка зазвичай охоплює ділянку розміром близько 10 см. На території колишнього Козятинського району за минулий рік було зафіксовано 39 випадків хвороби Лайма. 

— По Козятинській ТГ зареєстровано 21 випадок, що складає 50 відсотків від загальної кількості захворюваності. На другому місці Глуховецька ТГ — 14 випадків. По Самгородський ТГ — чотири випадки і по Махнівській ТГ — один випадок, — розповідає лікар загальної гігієни центру виявлення на профілактики хвороб Надія Глядченко. — При аналізі випадків захворювання за місяцями найбільша частка припадає на липень-серпень, зареєстровано по 9 випадків захворювання. А період нападу кліщів минулого року розпочався у квітні (три випадки), з найвищим рівнем активності нападу кліщів у червні (12 випадків), у липні зафіксували 8 випадків. 

Аналізуючи по адміністративних територіях, де відбулося зараження людини, встановлено, що у 32 випадках інфікування відбулося на територіях, де раніше вже реєструвалися  випадки інфікування: Козятин, Сокілець, Махаринці, Сестринівка, с. Козятин, Титусівка, Білопілля, та смт Глухівці. А також зареєстровано 5 нових територій інфікування — смт Бродецьке, села Зозулинці, Самгородок, Йосипівка та Мшанець. У двох випадках інфікування відбулося на території інших областей.

Найбільше випадків інфікування відбулось під час перебування на присадибних ділянках і у квітниках — 26 випадків, при відвідуванні лісів села Махаринці та смт Глухівці — 5 випадків і в п'яти випадках інфікування відбулося в місцях відпочинку (стадіон у Козятині, міський парк)

Слід відзначити, що захворюваність на цю інфекцію не знижується, а продовжує залишатися на високому рівні,  так як у районі не проводяться заходи по боротьбі з кліщами. Це призвело до значного зростання кількості іксодових кліщів, І як наслідок до зростання захворюваності серед населення, —  сказала на завершення нашої розмови Надія Глядченко.

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up