Сьогодні день святої Варвари: що можна і чого не можна робити в свято

Сьогодні день святої Варвари: що можна і чого не можна робити в свято

День Святої Варвари відзначається щороку 17 грудня.

Історія свідчить, що Свята Варвара народилася в місті Іліополі, що в Малій Азії. Мати Варвари рано померла, і маленька дитина залишився на вихованні у батька-язичника.

З дитинства Варвара замислювалася над християнськими істинами, і батько, побачивши відступницькі нахили дочки, передав її місцевій владі.

Побачивши стійкість дівчата в поглядах, влада піддала її жорстоким тортурам, але на наступний день вранці Варвара прокинулася без ран на тілі. Розгнівавшись, імператор Максиміліан наказав її батькові вбити дочку мечем.

Відео дня

Таким чином, великомучениця Варвара, що не відрікшись від своїх переконань, загинула від руки колись люблячого батька.

У IV столітті мощі святої великомучениці Варвари були перенесені до Константинополя, де зберігалися як святиня протягом багатьох століть.

Візантійський імператор Лев Мудрий побудував на її честь знаменитий храм Св. Варвари. У 1108 р дочка імператора Олексія Комніна Варвара вийшла заміж за київського великого князя Святополка Ізяславича. Вона перевезла святі мощі Св.

Варвари з Константинополя до Києва в Золотоверхий Михайлівський монастир. Там вони зберігалися до руйнування храму більшовиками в 1939 р Віруючі кияни врятували реліквію і перенесли її в кафедральний собор Святого Володимира, де вона спочиває нині.

У цей день існують деякі заборони, а також безліч прикмет.

Що не варто робити в День Святої Варвари

День Варвари в Україні святкували тільки жінки. Він в слов'янській культурі разом з Савою (18 грудня) і Миколою (19 грудня) створював цілий ритуальний комплекс. У цей день освячують воду і служать панахиди за померлими. У день Варвари було прийнято йти по воду до ополонки добре одягненими і причесаними, вітатися і розмовляти з нею, як з живою. На такій воді варили ритуальну кашу, залишали в котлі на ніч і по застиглій скоринці судили про благополуччя в родині і врожайності наступного року. В день Великомучениці Варвари гріх прати, білити і глину місити. Можна тільки вишивати, оскільки народна легенда свідчить, що свята Варвара була вмілої умільці і вишила ризи самому Ісусові.

Примічали також і метеорологічні умови, тому що з цього дня визначали, якою буде погода на Різдво. Густий іній віщував майбутній урожай на фрукти. «Якщо в грудні на Варвари болото, то буде зима красна, як золото».

17 грудня вважається «поворотом на весну», але саме на цей день зазвичай припадає початок найсильніших морозів.

З давніх часів і до сих пір свята Варвара користується великою повагою не тільки в Україні, але і в інших країнах Європи.

Представники важких і ризикованих професій завжди намагаються вшанувати великомученицю. Пілоти, водії, військові, перш ніж відправитися в подорож, обов'язково беруть із собою іконку святої Варвари. Свята Варвара (або Барбара) також вважається покровителькою гірників усього світу. Ця свята в очах гірників є прикладом мужності, нескореності та твердості у вірі. Ці якості, які властиві і самим гірникам, зробили Варвару їх покровителькою і захисницею. У Грузії свята Варвара вважається заступницею дітей.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up