Росія офіційно відсторонена від Олімпіади-2018

Росія офіційно відсторонена від Олімпіади-2018

МОК прийняв рішення про відсторонення збірної Росії від участі в Олімпіаді 2018 року, зробивши виняток для "чистих" спортсменів.

У вівторок, 5 грудня, у швейцарській Лозанні відбулося засідання комісії Міжнародного олімпійського комітету (МОК), на якій було прийняте рішення про недопуск збірної Росії до Олімпіади 2018 року в Пхенчхані. Комісія МОК за результатами розслідування прийняла рішення призупинити статус Олімпійського комітету Росії. При цьому чисті російські спортсмени, у пробах яких не був виявлений допінг, зможуть виступити в Пхенчхані під олімпійським прапором. Якщо чистий від допінг-спроб російський спортсмен отримає перемогу, то церемонія нагородження буде  відбуватися під гімн Міжнародного Олімпійського комітету.

Колишній міністр спорту Росії Віталій Мутко і його заступник Юрій Нагорних відсторонені від участі у всіх майбутніх Іграх. Дмитро Чернишенко, колишній гендиректор Оргкомітету "Сочі 2014", виведений з Координаційної комісії Олімпіади-2022 в Пекіні. Олімпійський комітет Росії буде зобов'язаний відшкодувати витрати МОК, які організація зазнала в процесі розслідування. Також Росія зробить внесок у створення "Незалежного органу з тестування" на суму 15 мільйонів доларів. Нагадаємо, згідно з доповіддю Річарда Макларена, Росію звинувачують у державній системі застосування заборонених препаратів, маніпуляціях і підміні допінг-проб, у тому числі на зимовій Олімпіаді 2014 року в Сочі.

Галина КАСЯНІВСЬКА

Відео дня

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up