Просять зробити біометрику безкоштовно

Просять зробити біометрику безкоштовно

На сайті Президента України з’явилася електронна петиція, в якій пропонується зробити оформлення біометричного паспорта для українців безкоштовним. Нині, щоб його отримати, слід викласти 557 гривень за звичайну процедуру, при якій паспорт виготовляють місяць. Прискорене виготовлення обійдеться у 810 гривень.

Як відомо, біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудована спеціальна мікросхема, котра містить фото власника та його дані: ПІБ, дату народження, номер паспорта, дату його видачі та закінчення терміну дії, іншу додаткову інформацію. Цей документ суттєво спрощує процедуру виїзду співвітчизників у ЕС. Нині без віз українці можуть подорожувати в Латвію, Литву, Естонію, Німеччину, Польщу,  Австрію, Бельгію, Грецію, Португалію, Словаччину, Францію, Чехію, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Швецію, Кіпр, Румунію, Хорватію, Болгарію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Щоб петицію прийняли до розгляду, вона має набрати 25 тисяч підписів. На сьогодні під нею розписалися 207 громадян. Проголосувати на підтримку безкоштовної біометрики можна за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/37938

— Біометричні закордонні паспорти користуються зараз надзвичайним попитом, — розповіла газеті “RIA-Козятин” тимчасово виконуюча обов’язки завідувача Козятинського районного сектору Управління державної  міграційної служби України у Вінницькій області Олена Дубовська. — Їх замовляють удвічі більше, ніж паспортів громадянина України. Люди займають чергу з самого ранку.

Відео дня

За останній період їх отримали більше тисячі мешканців Козятинщини.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up