«Немає з нами вже Валерія Васильовича Герасимчука»

«Немає з нами вже Валерія Васильовича Герасимчука»
 • На 76-році життя помер відомий на Козятинщині та поза її межами художник та дизайнер Валерій Герасимчук.
 • Сумну звістку повідомила козятинчанка Тетяна Яковлєва — психологиня, волонтерка, голова благодійної організації «Козятинське районне громадське товариство батьків інвалідів ДОМ»

— Сумно і боляче повідомляти такі новини. Сьогодні, 12 березня, не стало чудового друга нашого товариства - Герасимчука Валерія Васильовича., — написала Tetiana Yakovlieva БО «Козятинське районне громадське товариство батьків інвалідів ДОМ». Ще минулого тижня спілкувалися, складали плани, давав поради телефоном, адже після ампутації ніг див з сином у Києві. А сьогодні талановита людина, і людина з великим серцем, яке полюбило молодь з інвалідністю і привнесла в їх життя радість від вміння творити прекрасне своїми руками. Конкурси місцеві і обласні. Гран-прі і призові місця були у нас завжди. Не хочеться вірити. Але сподіваюся, що й на Небесах Валерій Васильович буде творити. Царство Небесне і вічний спокій

Нагадаємо, минулого року 19 квітня своє 75-річчя відзначив відомий на Козятинщині та поза її межами художник та дизайнер Валерій Герасимчук. З цієї нагоди в музеї історії міста Козятин відкрито виставку його творчих робіт, які в свій час були подаровані музею «Я син твій ,моя Україно». 

Відео дня

Біографія


Трішки з біографії про Валерія Герасимчука, про якого писала наша журналістка

Автор робіт і ювіляр зростав в родині залізничників Надії Іванівни та Василя Антоновича Герасимчуків на Пермщині. Коли сину виповнилося 3 роки, переїхали у Козятин. Проживали з родиною дядька Сергія Івановича Герасимчука ,котрий в майбутньому став відомим в Україні і за її межами художником-карикатуристом журналу «Перець», переможцем і лауреатом двох престижних міжнародних , мистецьких премій «Золоте перо».

Хлопець зростав без батька. У 5-річному віці вперше зобразив на папері побачений епізод у козятинському парку, як копирсалася у багні вантажівка. Це були перші спроби пера маляти. Хлопчина не лише малював , але й ласував знайденою у бідній хаті смачною дядьковою пресованою, китайською тушою. Навчався з 7-років у школі №5, закінчив 9 класів у школі № 2.

У 15 років поїхав підкорювати столицю України Київ. Допомагав дядько художник Сергій Іванович, який на той час проживав у Києві. Юнак вступив до училища прикладного мистецтва, а закінчив художньо-промисловий технікум у 1967 році, по спеціальності технік художнього конструювання . Це був перший випуск дизайнерів в Україні! Військову службу проходив у Прибалтиці . За талант і професійне оформлення наочної агітації впродовж 2.5 років 5 разів побував у відпустці. Після армії розпочав творчу діяльність від робочого сцени у Будинку культури до художньо-технічного редактора журналу «Соціалістична культура». Представляв свою творчість на щорічних міжнародних виставках в Уругваї, Аргентині, Польщі, Югославії, Ізраїлі. У 35-річному віці прізвище та твори художника занесені до відомого альманаху «Український політичний плакат».

В Козятині його руками створена каплиця у бувшій залізничній лікарні. Виростив з дружиною двох синів Сергія та Радомира. Пишається трьома онуками і невістками. З ними на даний час і проживає у м. Києві. Залишається ще раз побажати йому здоров’я, миру й Божого захист.

За інформацією директорки козятинського музею Лілії Макаревич, тривалий час Валерій Герасимчук на волонтерських засадах займався з дітьми в Козятинській районній благодійній організації товариства батьків інвалідів ДОМ (голова правління Тетяна Яковлєва). Завдяки його зусиллям молоді люди з особливими потребами оволодівали навиками роботи з різноманітними інструментами під час роботи з деревиною, технікою обробки штучних та природних матеріалів, розвивали моторику рухів й творчі здібності, соціалізувалися в сучасному суспільстві, набували впевненості в собі, самостійності і навіть можливості здобувати своїми руками матеріальні блага. Діти під керівництвом пана Валерія зі своїми творчими рукодільними роботами брали участь у міських та обласних виставках, де завжди займали призові місця. Вони натхненно збагачували його фантазією й надихали на нові творчі проєкти.

Завдяки тісній співпраці художнику вдалося створити й організувати 4 персональні виставки в закладах культури міста. Також роботи брали участь у обласних виставках в м. Вінниці.

Читайте також:

На 48-му році життя помер відомий у Козятині лікар Михайло Кудраш

Зупинилося серце колишнього директора Козятинського міського терцентру Галини Гаврилюк

Виховала не одне покоління учнів. Пішла з життя вчителька німецької мови Зоя Бугрим

«Мене й досі не покидає відчуття, що він поряд»: минуло 40 днів, як відійшов у вічність Сергій Стратійчук

Померла Лідія Заєць, яка все своє трудове життя пов'язала з козятинським будинком культур

На 54-му році життя померла депутат Хмільницької районної ради 8 скликання, козятинчанка  Лілія Крилова

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (5)
 • Лилия liliyamuzey Макаревич

  Світла пам'ять талановитому  й неординарному митцю..Вічний спокій.
 • Татьяна Марусич-Переверзева

  Царство небесне і вічна пам'ять! Дуже талановита і добра людина була 😢
 • Читач11

  Ця чудова людина  назавжди залишиться в пам'яті нашої родини.
 • Ніна Козачук

  Царство небесне вічна пам'ять

keyboard_arrow_up