«Мисливці на лисиць» привезли з Ужгорода 78 медалей

«Мисливці на лисиць» привезли з Ужгорода 78 медалей

Знай наших! Складний рельєф місцевості не завадив вінничанам вдало виступити на чемпіонаті України. Вони долали зарості, ліс, гори, струмки і шукали радіопередавачі

 

Вінницькі «мисливці на «лисиць» відкривали новий сезон в Ужгороді. Там проходив чемпіонат України зі спортивної радіопеленгації («полювання на лисиць»).

 

У напруженій боротьбі в загальнокомандному заліку Вінницька область зайняла високе четверте місце (до бронзи не вистачило кількох балів). На п’єдесталі пошани цього разу розташувалися збірні Києва, Сумщини і Волині. Усього змагалися команди дюжини регіонів. Кращих визначали в чотирьох видах програми: спринт, класика на діапазоні 3,5 МГц, класика на 144 МГц, радіоорієнтування.

Відео дня

 

15 особистих нагород

 

Вінниччину на чемпіонаті країни представляли 19 спортсменів. Вони здобули фантастичну кількість нагород (якщо порівняти з показниками в інших видах спорту) – 78. Зокрема, 15 в особистому заліку, решту – в складі команд різних вікових категорій .

 

– Вдало виступили наші представники всіх вікових груп – юнаки і дівчата, молодь (еліта) і ветерани. Приміром, досвідчені Едуард Зеленюк і Олександр Човган здобули срібні медалі в командному заліку в усіх чотирьох видах програми Ч-40 (від 40 років). А представник елітної групи Ч-21 Олександр Марчук виборов одразу п’ять нагород, в тому числі єдину золоту медаль вінничан у цій категорії в особистому заліку, – сказав президент Вінницької обласної федерації радіоспорту, головний тренер збірної України зі спортивної радіопеленгації Василь Колодяжний.

 

Також Василь Колодяжний зазначив, що змагання в Ужгороді – це лише перший відбірний старт цього року. Для дорослої збірної України буде ще три таких чемпіонати, для юнацької – два.

 

– У цілому змагання в Ужгороді були організовані на достатньо високому рівні. А спортсмени, які розглядаються кандидатами до національної збірної, показали пристойні результати, – сказав Василь Колодяжний.

 

Шлях до Кубка світу

 

Беззмінним лідером збірної Вінниччини з радіопеленгації є 30-річний Олександр Марчук. Він – чемпіон світу з радіоспорту 2014 і 2016 років, чемпіон Європи 2013 і 2015 років, заслужений майстер спорту України.

В Ужгороді Олександр виграв особисті змагання з радіоорієнтування і виборов бронзову медаль на класичній дистанції в діапазоні 3,5 МГц. Також він став чемпіоном у командному заліку з радіоорієнтування і виграв бронзові медалі в командному заліку на діапазонах 3,5 МГц і 144 МГц.

Олександр Марчук розповів про плани на сезон.

 

– У першу чергу необхідно відібратися до національної збірної. Далі буду прагнути завоювати медалі на чемпіонаті Європи, який пройде в Литві у вересні. Також збираюся вдало виступити на Кубку світу в Болгарії, – розповів Олександр Марчук.

 

Складна місцевість

 

Анастасія Зеленська виборола чотири бронзові нагороди в командному заліку в категорії Ж-21. Дівчина розповіла про складний рельєф місцевості, яку було необхідно проходити радіоспортсменам на Закарпатті.

   

– Станції знаходили досить легко. А ось сама місцевість виявилася складною. Я була дуже обережною під час підйомів і спусків, – каже Анастасія Зеленська. – Приміром, дуже довго з однієї гірки спускалася. Адже вона заросла колючою ожиною, яка буквально сплутувала ноги. Поспішати не хочеш, щоб не вбитися. Долали й гірські струмки, береги яких покриті слизьким камінням.

 

Настя обіцяє наполегливо тренуватися, щоб постаратися показати на наступних змаганнях ще кращий результат.

 

Знайомі суперники

 

Тренер збірної Вінницької області зі спортивної радіопеленгації,

заслужений тренер України Сергій Зеленський виділив виступи кількох юних радіоспортсменів, наших надій. Приміром, це Аліна Солоненко, яка у категорії Ж-14 здобула дві особисті бронзи, а також по два командні золота і срібла. Мирослава Солонина (Ж-14) виборола п’ять медалей, в тому числі посіла друге місце в особистому заліку. У категорії Ч-16 Максим Дремлюга здобув чотири медалі, включаючи особисту бронзу. Також тренер відзначив Владислава Кальніченка, який посів третє місце в особистому заліку Ч-16.     

– Я став бронзовим призером серед юнаків від 16 до 19 років на діапазоні 144 МГц. Сподобалася цікава місцевість – складний ліс, зарості. Суперників добре знав, бо з ними змагаюся протягом тривалого часу, – каже Максим Дремлюга. – До чемпіонатів готуюся не лише на тренуваннях. Також додатково бігаю кроси, щоденно протягом 30–40 хвилин.

 

 

Спортивна радіопеленгація, також відома як «полювання на лисиць» – група дисциплін радіоспорту. Це змагання між спортсменами у віці від 10 до 90 років (за віковими групами), які за допомогою карти місцевості, компаса і радіоприймача, оснащеного антеною спрямованої дії (радіопеленгатора), повинні знайти радіопередавачі («лисиці»), що працюють в діапазонах частотах 3,5 або 144 МГц і розташовані в лісі, на пересіченій місцевості.

 

Мета змагання – знайти «лисиці» (як правило, п'ять) за найменший час. Довжина дистанції при цьому становить 5-12 км (залежно від категорії учасників).

 

Спортивна радіопеленгація зародилася в Данії і Англії відразу після Другої світової війни. Окремою дисципліною в «полюванні на лисиць» є радіоорієнтування. У ньому на карті позначені радіозони (від 6 до 10), в яких «лисицю» (радіопередавач) чутно (на місцевості це 100 – 150 метрів). У «полюванні на лисиць» радіозони не позначені, а п’ять радіопередавачів працюють циклічно (кожен з них 1 хвилину в радіоефірі, а потім 4 хвилини мовчить) і їх сигнали приймаються радіопеленгатором по всьому лісі (території змагань).

 

Лідер вінницької збірної Олександр Марчук. На Закарпатті здобув п’ять нагород, в тому числі золото в особистому заліку

Євгеній МИХАЙЛІВ, (098)8591459

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:40 Загинув на війні Дмитро Рибачук із Глуховець 18:31 Запрошують на безкоштовні заняття зі скандинавської ходьби 16:20 У Козятинській ЦРЛ запрацювали експертні команди, які будуть замість МСЕКу 14:55 «Винниченка не найгірша вулиця нашого міста, є гірші» Від читача 17:40 Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту 14:33 ДТП під Самгородком — жінку госпіталізували до лікарні 13:00 «Не буває поганого правління ОСББ. Воно таке, яке обрали» 12:00 Кому із сімейних лікарів довіряє своє здоров’я найбільше жителів Козятинщини 11:11 Індексація пенсії буде, якщо заповнити анкету. Це фейк 10:00 Дружин та матерів воїнів запрошують на безкоштовний майстер-клас. Декоруватимуть шопери play_circle_filled 08:29 «Збираю татові на авто». Наша допомога потрібна водію-механіку з Козятина 07:41 Вовків і шакалів у нашій громаді немає. Мисливці, які ходять на лиса, думають інакше
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up