Жоден суб’єкт підприємницької діяльності, який займається обігом бутильованої води, за реєстрацією в Держпродспоживслужбу не звертався
Надійшла офіційна відповідь редакції “RIA-Козятин” від керівника Козятинського районного управління головного управління держпродспоживслужби державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (вул. Білоцерківська, 3б, с. Сокілець, 22142, тел. 2-78-39, факс 2-78-39). Питання стосувалося контролю за якістю питної води в місті, а саме води, яку реалізовують у тару споживача на розлив або здійснюють доставку у власних бутлях.
“Згідно з Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» ст. 25 та Наказу № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, — йдеться в повідомленні. — Отже підприємці, які займаються реалізацією бутильованої води в м. Козятин повинні провести обов’язкову державну реєстрацію, про що кожного оператора ринку було повідомлено пам’яткою особисто. На сьогодні жоден суб’єкт підприємницької діяльності, який займається обігом бутильованої води, за реєстрацією не звертався”.
— У зв’язку з численними реорганізаціями контролюючих органів та суттєвими змінами у законодавстві щодо безпечності та якості харчових продуктів, перевірки підприємців, які здійснюють продаж питної води на розлив, Держпродспоживслужбою не проводились, — повідомляє керівник. — А тому ми не володіємо інформацією щодо наявності медичних книжок, договорів на проведення лабораторних досліджень води та ін. У лютому 2018 р. було направлено лист міському голові з пропозиціями створити комісію та організувати проведення комплексних перевірок підприємств питного водопостачання, у тому числі пунктів розливу води. Інспектування суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються реалізацією бутильованої води в 2018 році неможлива, так як вони не внесені в річний план здійснення заходів Державного нагляду (контролю), затверджений Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Виходить, поки міська влада створить комісію та проведе лабораторні дослідження води, яку розвозять населенню та продають на розлив, нам, простим смертним, потрібно утриматись від її вживання?
У попередніх номерах, ми публікували інформаційний блог завідувача Козятинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Леоніда Ящука про стан води в криницях міста. За лабораторними дослідженнями майже у всіх вода не відповідає нормам. Залишилось тільки дві, з яких можна пити воду. Це по вулиці Довженка, 103 та Героїв Майдану, 9. Ну і кому байдуже, що вода не відповідає нормам за загальною жорсткістю, то можуть скористуватися колодязями по вул. Незалежності 19, 7, Грушевського, 23, Винниченка, 43, Шевченка-Підгорбунського, 1, Ватутіна, 48-А.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 48 від 30 листопада 2023
Читати номер