За неякісні продукти — штраф 70 тисяч гривень!

За неякісні продукти — штраф 70 тисяч гривень!

На початку квітня набув чинності Закон "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".

Тепер перевірки бізнесу будуть відбуватися без сповіщення власників за новим форматом періодичності перевірок (залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей).

Інспектори Держпродспоживслужби складатимуть на продавців продукції акти перевірки, які будуть публічними, що мінімізує корупційні ризики. За порушення нового закону передбачені жорсткі санкції для порушників. Так, сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень, залежно від скоєного правопорушення. Якщо виявлять фактори, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на термін до 10 робочих днів. Зупинення роботи понад цей термін здійснюється лише за рішенням суду.

Щоб скоротити випадки можливої корупції в ході інспекцій, новий закон передбачає відеофіксацію заходу контролю не лише інспектором, але й суб’єктом господарювання. Отож, у разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів, Держпродспоживслужба має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження Державної регуляторної служби або Міністерства агарної політики та продовольства.

Відео дня

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
13:01 В нашому районі тривають профілактичні заходи «Безпечні шляхи-2023» 12:24 Мав приїхати на Новий Рік у відпустку, а потрапив в полон до ворога 11:12 Збирають кошти на авто для 41 ОМБр, в якій воюють наші земляки. Долучайтесь 10:30 На Вінниччині запрацював єдиний номер виклику екстрених служб Від читача 13:50 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 09:02 Зозулинчани виготовили близько 600 банок м’ясних і рибних консервів захисникам до зимових свят photo_camera 08:16 Православний календар на грудень 2023: що і коли відзначаємо 18:01 Більшість українців вважають, що під час війни потрібно себе обмежувати. А ви як думаєте? 17:20 «Він так любив життя, був поцілований Богом». Пам'яті Сергія Стратійчука play_circle_filled 16:43 Знову важкі втрати: два Героя з Козятинської громади віддали свої життя за Україну 15:09 В Глухівцях пройшов турнір пам’яті Андрія Костюка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up