Як правильно зміцнювати імунітет: поради козятинчанам від спеціалістів

Як правильно зміцнювати імунітет: поради козятинчанам від спеціалістів
  • Рекламні поради про «підтримку імунітету» або підвищення здоров’я імунної системи лунають від друзів та знайомих, з полиць аптек.
  • Чи допомагають вони вплинути на швидкість і якість імунної відповіді? Відповідь – НІ. Тож не варто витрачати кошти, ресурси та час на примарні обіцянки
  • Як правильно змінювати імунітет розповіли у «Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб».

Щоденні звички

Перше, що слід переглянути, аби зміцнити імунітет, це наші щоденні звички:

Не куріть. Тютюн вбиває: згідно з даними ВООЗ, близько половини курців помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів на рік, тоді як від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.

Регулярно вживайте овочі та фрукти. Фрукти та овочі є важливими джерелами вітамінів та мінералів. Необхідно прагнути їсти п'ять порцій фруктів та овочів кожен день (400-600 г).

Відео дня

На щастя, вони доступні в магазинах та ринках цілий рік.

Більше рухайтеся

Фізична активність покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами.

Наявні наукові дані свідчать про те, що фізична активність від помірної до високої інтенсивності покращують якість сну в дорослих, адже час для засинання зменшується, а збільшується час глибокого сну та знижується денна сонливість.

Підтримуйте здорову вагу

Надмірна вага та ожиріння — це глобальна й комплексна проблема громадського здоров’я, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, цукровим діабетом 2 типу, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я.

Не вживайте алкоголь

Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Вплив алкоголю відбувається на мозок, що впливає на те, як ви думаєте, відчуваєте й поводитеся. Алкоголь змінює роботу мозку і це призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом.

У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію, а потім відчуватимемо, що нам потрібно більше алкоголю, щоб допомогти впоратися з цим непереборним відчуттям тривоги.

Достатньо спіть

Здоровий сон — це запорука якісного і тривалого життя. Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я.

Також радять медики:

  • Одягайтесь по погоді й навіть тепліше. Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.
  • Найбільше допомагають імунізації — щеплення. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів.

Навіть якщо з дотриманням усіх цих порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено — зверніться до сімейного лікаря. Лише він може визначити, яка саме допомога вам необхідна.

Зимові продукти, в яких міститься найбільше заліза

Нестача заліза сприяє слабкості, мігрені, запамороченням й іншим проблема зі здоров'ям, тому в повсякденному раціоні має бути більше його здорових джерел.

Ось найкращі рослинні продукти взимку для отримання заліза.

Апельсини. Володіючи живильною речовиною C, апельсини допомагають збільшити вміст заліза в нашому організмі. Додаткові бонуси від споживання цих цитрусових: посилення імунітету, оздоровлення шкіри.

Яблука. Фрукт середнього розміру містить 0,31 міліграма заліза і допомагає формуванню червоних кров'яних тілець, які переносять кисень по всьому тілу, сприяючи підтримці енергії.

Гранат. Плоди граната багаті не тільки залізом, але і поживними речовинами, білками, вуглеводами, клітковиною, аскорбіновою кислотою. Це один з найкращих рослинних продуктів для підтримки загального здоров'я взимку.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up