За інформацією-повідомленням центру грипу Міністерства охорони здоров’я України на грип та гострі респіраторні вірусні захворювання занедужало більше 140 тисяч українців
Лікарі-епідеміологи прогнозують початок епідемії у грудні 2017 року.
Хворіють в більшості діти до 12-14 років. Головне, це профілактика грипу. Проводити щеплення. В Україні з грудня 2017 р. по весну 2018 р. поширюватиметься три штами грипу: “Гонконга”, “Брісбена” і “Мічігана”.
Від цих штамів грипу в Україні продають вакцини. Вона платна. Бажано купувати французьку.
Одночасно потрібно проводити профілактику грипу народними методами. Вони доступні для нашого народу українців. Це вживати часник, цибулю, шипшину, прополіс, великі дози вітаміну С.
Коли я вчився в 1956 році в місті Балашов Саратовської області, школа сержантського складу медичної служби, серед нас, курсантів, почався грип і гострі респіраторні вірусні захворювання. Начальник нашої школи полковник Микола Іванов зобов’язав всіх курсантів промивати носи піною простого господарського мила. Це давало добрі результати. Паралельно було запроваджено в раціоні харчування часник, цибулю, салати з квашеної капусти. Був встановлений режим вологого прибирання приміщень з дезінфекційними засобами.
Академік народної медицини Іван Неумивакін пропонує для профілактики і лікування грипу перекис водню. На дві столові ложки перевареної охолодженої води 20 крапель перекису водню. І даною водою промивати ніс.
Академік Євген Товстуха при захворюванні верхніх дихальних шляхів пропонує відвар калини звичайної. Столову ложку свіжих або сушених ягід плодів калини заливають склянкою (200 мл) води, кип’ятять 5-6 хвилин на малому вогні, настоюють 2-3 години. Вживають по 100 мілілітрів двічі на добу за 20-30 хвилин до їжі.
Професор лікар-епідеміолог Мінздраву України Костянтин Синяк пропонує приймати великі дози аскорбінової кислоти (вітамін С) по 0,5 грам 3 рази в день впродовж 7 днів.
Наш земляк лікар-терапевт Анатолій Медвецький пропонує проводити самомасаж точок.
Мій однокурсник академік Віктор Ципріян в період захворювання грипом, нежиті, як лікар-дієтолог пропонує вживати овочі, фрукти (особливо зелені яблука 2-4 штуки), каші-асорті (жито, пшениця, овес, ячмінь). Білкові продукти (квасоля, соя, горох, боби, сочевиця), рибу (морську, річкову, озерну, ставкову). Вживати горіхи, зернята. Пити натуральні соки: виноградний, яблучний, абрикосовий, калиновий, з журавлини. Пити якісну воду 28-30 мл на один кг тіла людини. Сала вживати розміром сірникової коробочки з житнім хлібом + часник. Це дуже корисно і смачно.
Хто веде здоровий спосіб життя, хворіє на грип, нежить в 2-3 рази рідше.
Лікування і профілактика грипу - проблема комплексна: вакцинація, лікування, харчування, загартування, масаж. І все це потрібно робити — не лінуватись. Дороги долає той, хто йде.
Будьте здорові і діяльні.
Іван Смолич, ветеран праці, лікар-гігієніст
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 17 від 24 квітня 2025
Читати номер