Українські аптеки фіксують зниження продажів: чому у квітні витрати на ліки зменшились?
- 21 червня 2025 р.

- У квітні 2025 року обсяги продажу в українських аптеках знизилися майже на 7% у грошовому вираженні, попри незначне зростання кількості проданих упаковок.
- Аналітики пов'язують це з падінням цін на лікарські засоби, що стало наслідком урядових ініціатив.
- Розбираємося, як змінилися споживчі звички та ціни на ринку ліків.
У квітні 2025 року українці витратили менше коштів на аптечні товари. За даними компанії "Бізнес Кредит", продажі в аптеках знизилися на 6,7% у грошовому вираженні порівняно з березнем, сягнувши 16,96 млрд грн. Цікаво, що кількість проданих упаковок при цьому майже не змінилася.
Основне падіння відбулося у сегменті лікарських засобів, де продажі у грошах впали на 8% (до 13,071 млрд грн), а в упаковках – на 2,15%. Середньозважена ціна на ліки також знизилася на 6,09%.
Продажі БАДів у квітні також скоротилися, як у грошовому (на 6,47%), так і в натуральному вираженні.
Водночас зазначається зростання цін на дерматокосметику (+11,9%), косметику (+5,54%) та медичну техніку (+5,74%).
Зниження цін на ліки: вплив державних ініціатив
Цікаво, що зниження цін на ліки збігається з ініціативами держави. За даними МОЗ, на кінець квітня спостерігається суттєве зниження цін на найпопулярніші ліки. Відпускні ціни на понад 200 українських препаратів з додаткового переліку впали на 30%.
Це стало можливим завдяки рішенню РНБО, яке набуло чинності у лютому. Згідно з ним, уряд, виробники та аптечні мережі визначили перелік 100 препаратів, на які з 1 березня знизили ціни на 30%. Також було передбачено заборону на маркетингові послуги та промоцію ліків до впровадження реферування оптових цін.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.