Температурні гойдалки: як безпечно для здоров’я пережити різкі перепади — поради лікарів

Температурні гойдалки: як безпечно для здоров’я пережити різкі перепади — поради лікарів
  • Організм, що перебудувався «під спеку», може не витримати різкого коливання температур і дати збій.
  • Ще вчора на вулиці було за 30, а сьогодні не має і 20 градусів, дощ. Такі перепади в погоді можуть мати досить згубні наслідки для здоров`я.
  • Поради лікарів

Сімейний лікар Олексій Устіленцев в ефірі Українського радіо в програмі «Ранковий формат» порадив, як безпечно для здоров’я пережити перепади температури.

Перепади температури впливають на наш організм. У зв’язку з перепадами атмосферного тиску та температури, у нашого організму виникає специфічна метеореакція, що провокує головний біль, біль у суглобах, дратівливість, порушення нервової системи, а також загострення хронічних захворювань.

Насамперед, перепади температури впливають на імунну систему, і організм стає відкритим не тільки до вірусів. Таким чином, аби захистити свій організм, потрібно дбати про свою імунну систему.

Відео дня

Крім того, потрібно позбутися дефіциту поживних речовин, які є. Лише 5% українців мають достатній рівень вітаміну D у крові. Це стосується і вітаміну С.

Варто додати до свого раціону оливкову олію або олію льону, а також фрукти. Доцільно випивати 2-2,5 літри рідини на день. Також можна пити зелений чай.

Крім того, під час перепадів температури рекомендується зменшити фізичну активність та розумові навантаження.

Прослухати повну версію.

Лікарі наголошують, пережити погодні перепади допоможуть правильний режим сну, повноцінне харчування та загартовуючі процедури.

Отже, подбайте про таке

  • Дотримуйтеся в ці дні здорового харчування: обмежте вживання важкої (жирної і смаженої) їжі, мучного. Дуже важливо, в першу чергу для гіпертоніків, в ці дні споживати якомога менше солі і продуктів, що містять сіль у великій кількості (ковбаси, сосиски), оскільки кухонна сіль – головний зовнішній чинник, який викликає підвищення тиску. Виключіть алкоголь. Включіть в своє меню відварне м’ясо або рибу, більше овочів і фруктів.
  • Намагайтеся висипатися: спати потрібно не менше 7- 8 годин на добу.
  • Робіть зарядку вранці: фізичні вправи чудово позначаться на діяльності серця і судин, від надмірних фізичних навантажень краще відмовитися. Не забувайте кілька разів на день вимірювати артеріальний тиск, адже часто людина може і не відчувати, коли він досягає критичних позначок.
  • Не пропускайте прийом лікарських препаратів. У дні, коли атмосферний тиск нестабільний, може знадобитися подвійна доза. Однак, не призначайте собі ліки самостійно, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, який визначить індивідуальне дозування.
  • При перепадах атмосферного тиску дуже корисний чай з травами (м’ятою, мелісою), він допоможе привести нерви в порядок і при цьому зменшить вплив мінливої погоди на організм. А ось на каву надмірно налягати не варто, тим більше натщесерце, – це дратує слизову шлунка.
  • Не забувайте пити воду, адже якщо організм зневоднений, судинам необхідно постійно звужуватися, щоб у них надходила кров.
  • Постарайтеся відмовитися від куріння, або принаймні палити менше. Воно призводить до тривалого спазму судин, підвищення рівня шкідливого холестерину і збільшення в’язкості крові.

Нагадаємо, ще вчора на вулиці панувала шалена спека . Синоптики попереджали — скоро градуси поповзуть донизу. Розповідали, коли чекати +13 градусів та дощів.

Читайте також:

Як працювати у спеку на вулиці та у приміщення. ПОРАДИ

Майже два десятки пожеж за добу. Є підпали і в нашому районі

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up