Поради, як зробити раціон більш здоровим за допомогою овочів

Поради, як зробити раціон більш здоровим за допомогою овочів
  • Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує споживати не менше 400 грамів овочів на день. І це не просто рекомендація, а науково обґрунтований факт.
  • Регулярне вживання овочів знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету та навіть деяких видів раку.

Щоб зберегти здоров'я та відчувати себе бадьорими, варто щодня включати до раціону достатню кількість овочів. Вони не тільки насичують організм вітамінами та мінералами, але й допомагають зміцнити імунітет, покращити травлення та знизити ризик багатьох захворювань. Для дорослої людини рекомендована норма споживання овочів становить близько 400 грамів на день, що приблизно дорівнює п'яти порціям (розмір порції — приблизно долоня). Про це розповідає Центр громадського здоров'я.

Щоденне вживання овочів допомагає забезпечити організм поживними речовинами, які сприяють нормальному функціонуванню імунної системи, покращують фізичний стан та психічний добробут.

Вживання овочів може допомогти вам контролювати масу тіла. Від природи більшість овочів і фруктів мають низький вміст жирів і калорій. Вода та клітковина, які містяться в овочах і фруктах, додають стравам об’єму, роблять їх ситними й водночас менш калорійними.

Відео дня

Дослідження показують, що регулярне вживання овочів:

  • допомагає зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та певних видів раку;
  • позитивно впливає на роботу мозку;
  • знижує стрес і тривожність, покращує настрій.

Поради, як доповнити раціон овочами:

  • Замініть частину м’яса, сиру тощо таким же об’ємом овочів: Наприклад, готуючи омлет, замініть одне яйце або половину сиру на болгарський перець, цибулю чи гриби. Це збільшить об’єм страви, збагатить її смак і знизить її калорійність. Покладіть у бутерброд трохи менше м’яса чи сиру, а натомість додайте салат, помідори чи огірки.
  • Замість рису чи макаронів на вечерю їжте овочі, наприклад броколі, кабачки або перець. Так вечірня їда стане легшою, кориснішою, і залишиться ситною.
  • Погляньте на свою тарілку. Овочі та цільнозернові мають займати найбільшу її частину. Якщо їх недостатньо, замініть частину м’яса, білого хліба або макаронів на печені, тушковані, варені чи парові овочі — ці способи приготування зберігають їхні корисні властивості.
  • Здорові перекуси. Замість чипсів, батончиків і печива обирайте хрумкі овочеві перекуси: моркву, селеру чи болгарський перець. До них можна взяти хумус. Такий перекус буде корисним і поживним.

— Такі поради допоможуть вам споживати три порції овочів щодня, зроблять раціон кориснішим і різноманітнішим, а фізичний та психічний стан — кращим, — зазначають медики.

 

Читайте також:

«Це врятує життя». Мама захисника просить допомогти зібрати кошти на РЕБи

Дорослі подякували за віддушину, а діти до мото киці в черзі стояли

Козятинчани слухали Андрія Кравченка та збирали кошти для ЗСУ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up