«Пів місяця ми живемо в екстреній ситуації». Через борги у Козятинській ЦРЛ заморозили рахунки

«Пів місяця ми живемо в екстреній ситуації». Через борги у Козятинській ЦРЛ заморозили рахунки
  • П’ять років тому у Козятинській центральній районній лікарні відремонтували пологове відділення.
  • Виявилося, що за роботи не розрахувалися. Підрядник подав до суду і виграв. Тепер у лікарні заблокували рахунки, допоки не повернуть борг, а сума чимала — мільйон гривень.
  • Як це вплине на роботу медичного закладу?

На День Конституції колектив Козятинської центральної районної лікарні зібрався в актовій залі. Директорка Оксана Забазнова приголомшила працівників новиною — рахунки лікарні заморожені. Усе через борг п’ятирічної давнини.

За словами Оксани Забазнової, у пологовому відділенні провели ремонт, але з фірмою, яка виконувала роботи, не розрахувалися. Вартість робіт складала 2 мільйони гривень. Зауважимо, що тоді Козятинською ЦРЛ керувала не Оксана Забазнова, а інший керівник. Підрядник пішов до суду, тяганина тривала п’ять років. Суд першої інстанції фірма програла, але апеляцію виграла.

Відео дня

— Про те, що підрядник подав на апеляцію, ми навіть не знали, — каже Оксана Забазнова, директорка Козятинської ЦРЛ. — Повідомлення про апеляційний розгляд справи не було, я це дізналася вчора, коли відкрила виконавче провадження. Суд задовольнив вимоги позивача. Нам треба заплатити 1,2 мільйона, плюс 100 тисяч витрат за судовий збір, пеню тощо. 

У Козятинської ЦРЛ заблокували комерційні рахунки, куди надходять кошти за пакетами Національної служби здоров’я України. Але заробітну плату працівникам встигли виплатити. Так само повністю розрахувалися з тими працівниками, які потрапляють з 1 липня під скорочення. Таких у лікарні шість. Рахунки будуть заблоковані до тих пір, поки борг не повернуть підряднику.

— Я вчора зв’язувалася із керівником фірми-забудовника, — продовжує Оксана Забазнова. — Він уже не в Козятині. Просила його єдине — піти з нами на співпрацю і реструктуризувати борг. Укласти угоду у виконавчій службі, розтягнути цей борг на певний час, щоб ми могли частинами його погашати. Забудовник на це не пішов. Сказав, що він ходив по судах п’ять років, що його кинули. Зрозуміло, людина зробила роботу, а їй не заплатили. Він чекати не буде, його це питання не цікавить, хоча він з усією повагою ставиться до нас. Тому реструктуризації боргу не буде.

У середині липня на лікарню мають надійти кошти за глобальною ставкою Національної служби здоров’я і з цих грошей будуть платити борг. Надалі залишається питання з тим, де взяти фінансування на аванс. Також у медичному закладі призупиняються усі будівництва. Мали почати ремонт даху харчоблоку, розробили проєкт і знайшли фірму, яка проводитиме роботи, але поки цей процес також ставиться на паузу.

— Пів місяця ми живемо в екстреній ситуації, але лікарня працює, — наголошує Забазнова. — Ми не зупиняємо свою роботу.

— Чи є якісь важелі, щоб прижучити попередників? — прозвучало питання із залу. — Ви прекрасно знаєте, хто тоді виділяв ці кошти, хто був розпорядником, хто приймав ці кошти. Якщо брати забудовника, то людина потратилася дійсно, до них питань немає. Ці кошти комусь пішли і їх хтось організував. Ми цих людей знаємо, вони ж нікуди не поділися. Зустрічний позов подається і все. А що ми опустимо голову зараз і з нашої зарплати будемо гроші видавати?

— Зустрічного позову ми не можемо подавати, тому що фігурантом цього розгляду була ЦРЛ як юридична особа і забудовник, — відповіла Оксана Забазнова.

Запитували працівники також, яка позиція міської ради у цьому питанні. Адже саме міська рада є засновником Козятинської центральної районної лікарні.

— Вчора ми були в міській раді, — каже директорка Козятинської ЦРЛ. — Говорили з міським головою. Вона сказала, що є надлишок коштів, буде перерозподіл і голова допоможе нам надалі. Але тут ще один нюанс. Справа в тому, що борг гаситися буде з наших комерційних рахунків. Казначейські рахунки, на які надходять гроші з міського бюджету, сюди не підв‘язані.

— А міська рада перерахувати на комерційний рахунок нічого не може? — запитала працівниця лікарні.

— Ні, — відповіла бухгалтер.

— А як же допомогу надавали тоді, коли у нас була заборгованість по зарплаті?

— Нам на казначейство кидали гроші, — каже бухгалтер.

— Оскаржувати ми цей апеляційний суд маємо право? — прозвучало ще одне питання з залу.

— Ми терміни пропустили, — відповіла Оксана Забазнова. — Ми не знали, коли подавалася апеляційна скарга. Зараз реєстри працюють в тестовому режимі. В реєстрі цих ухвал не видно.

— Було дві будівельні експертизи, що оскаржувати?! — додала бухгалтер. — Вони хотіли 2 мільйони, суд присудив 1,2 мільйона.

— Ми чекали, що має бути апеляція за термінами, — продовжила Оксана Забазнова. — По реєстрах цього не видно. За господарським порядком, коли пишеться апеляційна скарга, копія апеляційної скарги подається відповідачу. Потім виноситься ухвала суду і суд вирішує, коли має бути призначене засідання. Нам ці документи не прийшли. На оскарження апеляційного рішення дається 10 днів. Ці терміни пройшли. Але ми можемо на даний час оскаржувати дії виконавчої служби. Мовчати ми не будемо. Поки ми забезпечені медикаментами, пальне у нас є, до 15 числа будемо на аванс шукати кошти.

 

Читайте також:

«За УЗД з мене здерли 250 гривень»

У Козятинській ЦРЛ завершили ремонт КТ апарата. Телефони для запису на обстеження

Попереду практика та етап супервізії. Козятинські лікарі та медсестри на тренінгу у Вінниці

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (16)
  • Читач47

    А Пухір краще б мовчав би. Це з його доброї волі Кравчук розкрадав лікарню і не розраховувався з підрядником. Теж в долі був і замість тюрьми ще й посаду обіймає.
  • Читач46

    А Пухір краще б мовчав би. Це з його доброї волі Кравчук розкрадав лікарню і не розраховувався з підрядником. Теж в долі був і замість тюрьми ще й посаду обіймає.
  • Геннадий Ткачук

    Ну що шановні ,як там народна мудрість каже бідні бо дурні ..Не хочеться бути дурним Не полінувався і встановив слідуюче -Державна судова адміністрація України з *20 червня 2022 року* відновила загальний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень та роботу сервісу "Стан розгляду справ". Про це повідомила прес-служба ДСА.Рішення апеляційного суду в відкритому реєстрі з 30.05.23.Де Читаємо -ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
    33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
    ПОСТАНОВА
    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
    23 травня 2023 року Справа № 902/4/19. від ВІДПОВІДАЧА: не з`явися.Далі по тексту :-Учасники справи були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, про що свідчать наявні в матеріалах справи докази. Однак, відсутні учасники справи наданим їм процесуальним правом не скористалися та в судове засідання 23.05.2023р. не з`явилися, своїх повноважних представників не направили.ТАК ОТ ШАНОВНІ як думаєте є підстави вважати що тут щось НЕЧИСТО.Бо програти те що було виграно в першій інстанції ще треба вміти..Ой чую тут це рук месій безсрібникових ,а не керівництва ЦРЛ
  • Геннадий Ткачук

    Не полінувався і встановив слідуюче -Державна судова адміністрація України з *20 червня 2022 року* відновила загальний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень та роботу сервісу "Стан розгляду справ". Про це повідомила прес-служба ДСА.Рішення апеляційного суду в відкритому реєстрі з 30.05.23.Де Читаємо -ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
    33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
    ПОСТАНОВА
    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
    23 травня 2023 року Справа № 902/4/19. від ВІДПОВІДАЧА: не з`явися.Далі по тексту :-Учасники справи були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, про що свідчать наявні в матеріалах справи докази. Однак, відсутні учасники справи наданим їм процесуальним правом не скористалися та в судове засідання 23.05.2023р. не з`явилися, своїх повноважних представників не направили.ТАК ОТ ШАНОВНІ як думаєте є підстави вважати що тут щось НЕЧИСТО

keyboard_arrow_up