«Педіатрія — одна із найбільш вдячних спеціалізацій». Знайомтесь, лікар Козятинської ЦРЛ Наталія Ходюк

«Педіатрія — одна із найбільш вдячних спеціалізацій». Знайомтесь, лікар Козятинської ЦРЛ Наталія Ходюк
  • Ми завершуємо нашу рубрику, у рамках якої знайомимо вас із молодими спеціалістами Козятинської ЦРЛ.

  • Сьогодні розповімо вам про Наталію Ходюк. Вона — працює з маленькими пацієнтами, адже Наталія — педіатр.

  • Що допомагає ставити діагноз наймолодшим пацієнтам, які не можуть сказати, де у них болить і з якими хворобами доводиться боротися найчастіше — розповіла лікарка

Наталії Ходюк 29 років. Вона народилася і виросла у Козятині і зараз працює лікарем-педіатром Козятинської ЦРЛ. Вона здійснила свою дитячу мрію, адже ніким іншим себе не уявляла, окрім як лікарем.

— У школі я завжди звертала увагу на предмети, пов’язані з медичною галуззю, і вже у старших класах почала готуватися до вступу у медичний університет, — розповідає Наталія Ходюк. — Хоча в моїй сім’ї немає нікого з медиків. На мій вибір професії багато в чому повпливала мама. Їй дуже сподобалася ця ідея. Вона завжди мене у всьому підтримувала і в тому, що я стала лікарем, її заслуга дуже велика.

У районі значно більше практики

Навчалася Наталія в Одеському національному медичному університеті, тому що саме туди вступила на бюджет. Обрала для себе педіатрію. А в навчанні це, між іншим, найскладніший напрямок.

Відео дня

— Коли зовсім не стикаєшся з медициною, тобі важко одразу сказати, ким ти хочеш бути — педіатром чи, може, дорослим хірургом. Мені подобалася педіатрія, але на сто відсотків я не була впевнена. Вступивши до університету я упевнилася, що це буде саме педіатрія. Хоча після навчання я могла спокійно обрати, наприклад, сімейну медицину. Із педіатрії можна стати будь-яким лікарем, а ось з лікфаку перейти в педіатрію не можна.

Після закінчення університету Наталія два роки проходила інтернатуру. Під час очної частини дівчина була у Вінниці, на заочну приїжджала до Козятинської центральної районної лікарні. Каже, в районній лікарні під час інтернатури ти маєш значно більше практики.

— На перший погляд здається, що більше навантаження має бути в області, але тут, у Козятині, мені дозволяли лікувати. Звісно, все перевіряли та контролювали, — продовжує Ходюк. — Велика подяка Тетяні Петричко та Надії Станіславчук, які допомагали мені у всьому. Дітей було багато і у мене була змога вчитися на практиці. Саме в цьому перевага проходити інтернатуру в районі. Тому що в області багато спеціалістів і вони не дозволять так працювати на інтернатурі, як тут.

Пандемія спонукала рухатися вперед

Інтернатуру Наталія закінчила у 2020 році. Спочатку думала про те, щоб поїхати жити до Вінниці і працювати там. Але вирішила повернутися додому, у рідний Козятин. У районній лікарні тоді саме була вільна вакансія педіатра. Тож молоду спеціалістку одразу взяли на роботу.

Через три місяці як Наталія долучилася до колективу Козятинської ЦРЛ, почалася пандемія коронавірусу. У лікарні сформували «ковідне відділення», спеціалістів не вистачало, тож дівчині довелося попрацювати ще й там протягом трьох місяців.

— Це був дуже важкий період, особливо для мене, тому що я тоді була ще зовсім молодим лікарем, — згадує Наталія Ходюк. — Але разом зі мною пліч-о-пліч працювала досвідчений лікар Наталія Кравчук, невропатолог-психіатр. Ми дуже добре тоді спрацювалися і я вдячна за підтримку та допомогу. Пневмонія лікується плюс-мінус однаково, що в дітей, що в дорослих, але у дорослих є супутня хронічна патологія. Зазвичай це гіпертонія. Саме в цьому і полягала найбільша складність.

Новий досвід спонукав молоду фахівчиню отримати ще одну спеціалізацію. Після роботи у «ковідному відділенні» Наталія зацікавилася темою інфекційних патологій, пройшла відповідні курси і тепер вона не лише педіатр, а й дитячий інфекціоніст.

— У медицині постійно щось змінюється, тому важливо увесь час навчатися, — каже лікарка. — Колись лікарі раз на п’ять років проходили курси тематичного удосконалення. Зараз у нас безперервний професійний розвиток. Я вважаю, що це дуже правильно.

Діти віддають більше, ніж дорослі

У дитячому відділенні лікують дітей від 0 до 18 років. Тому педіатрія — галузь дуже широка, адже 17-18 років — це вже практично дорослий, сформований організм. А трапляються і зовсім крихітні пацієнти, яким ще й місяця немає.

— Були у нас і малесенькі пацієнти, яким всього 28 днів, — продовжує Наталія. — Педіатрія — це взагалі одна із найважчих галузей. Будь-яке людське життя важливе, але дитина — це дитина. Діти не завжди можуть сказати, де саме у них болить. І в цьому складність. Але, водночас, педіатрія — це одна із найкращих спеціалізацій. Емоційно діти віддають більше, ніж дорослі. Діти надходять хворими, а наступного дня ти заходиш до палати і дитина тобі вже посміхається. Ти бачиш результат своєї роботи.

— Як вам доводиться ставити діагноз зовсім маленьким пацієнтам, адже тоді дитина не може сказати, де саме в неї болить? — цікавимося у молодої спеціалістки.

— Є певні алгоритми, лабораторні обстеження, фізикальні — це аускультація (коли слухають за допомогою стетоскопа — авт.) і перкусія (метод дослідження розмірів і меж внутрішніх органів чи патологій без інструментів, лише за допомогою постукування пальцями — авт.). Насправді навіть маленькі діти, які вже вміють говорити, зазвичай не можуть пояснити, що саме болить. Наприклад, якщо брати нудоту чи біль у животі, дитина ніколи не покаже правильну локалізацію. Вона завжди показує на пупок, до років десяти певно. І діти не скажуть, що їх нудить. 

За словами Наталії, найчастіше маленькі пацієнти лікуються від бронхітів, тонзилітів, ацетонемічного синдрому, гастроентероколітів та ротавірусних інфекцій.

— Чи подобається вам працювати саме тут, у Козятинській центральній районній лікарні? — запитуємо наостанок лікарку.

— Так, тут гарний колектив, є можливості для розвитку. Я б хотіла ще вужчу спеціалізацію отримати, наприклад, алерголога, щоб розвивати саму педіатрію. Я люблю свою роботу. Хоча це важко, дуже важко. Всі переживання з роботи ти приносиш додому. Рідні зазвичай страждають, якщо є лікар у родині. Це знають всі лікарі. Але я дуже пишаюся тим, що я лікар.

 

Читайте також:

«Діагностика — це дуже цікаво». Знайомтесь, рентгенолог Козятинської ЦРЛ Віта Коломієць

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Катерина Білокур

    Найкращий лікар
  • Nadia Iastremska

    Найкраща🤩🌸
  • Ната Трайдакало

    Вона дуже молодець

keyboard_arrow_up