На Вінниччині перевірили водогони. Висновок для нашої води — каламутна та неприємно пахне

На Вінниччині перевірили водогони. Висновок для нашої води — каламутна та неприємно пахне
  • Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ перевірили водогони на Вінниччині. Також перевірили і радіаційний фон
  • Повідомили про результати досліджень

Як повідомили, за період з 9 по 16 вересня виконали 252 виміри радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11мкЗв/год до 0,19мкЗв/год, що не перевищує  багаторічний фоновий рівень.

Щодо води. Лабораторно дослідили 305 проб води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановили:

Відео дня
  • 296 (97,0%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за всіма дослідженими показниками.
  • 9 (3,0%) не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» з водогону, який використовує воду із поверхневого вододжерела - р. П. Буг — комунальний водогін міста Хмільник за показником перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в межах від 1,1 до 1,2 раз від норми. Зазначене відхилення засвідчує можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі.

У воді комунальних водогонів:

  • м. Погребище — зареєстрували невідповідність за рівнем заліза загального;
  • м. Козятин — за запахом і каламутністю.

Сільські водогони:

  • с. Березівка Могилів-Подільський район — за загальною жорсткістю та сухим залишком;
  • с. Серебрія Могилів-Подільського району — за загальною жорсткістю.

Також дослідили150 зразків води на хімічні та 150 на мікробіологічні показники із криниць громадського використання м. Вінниці. Невідповідність нормативу зареєстровали в 29 (19,3%)  за мікробіологічними показниками (загальні коліформи та ешеріхії колі) та в 40 (26,7%) - за санітарно-хімічними показниками (вмістом нітратів).

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

— Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою. Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням.Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив, — йдеться у повідомленні.

Разом з цим, є іфнормація і про результати відібраних зразків води із громадських криниць у Махнівській громаді

 

Нагадаємо,  Козятинський відділ «Вінницького обласного Центру контролю та профілактики хвороб» Хмільницького району повідомив про результати моніторингу якості питної води у місті Козятин за 1 півріччя 2024 року.

Додамо, писали що можна зробити з водою, щоб убезпечити себе — дієві поради ековолонтерів

По темі:

Купатися не рекомендують: повідомили результати аналізів води у Водокачці та на Талимонівці

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (7)
  • Ксюша Матвійчук

    Незалежності,32.... Смердить відстоями та фекаліями🤬до того як миєшся, пахнеш краще ніж після. Я вже мовчу про почистити зуби,та про прання. Що це за вода? За який хрін, платиться така вартість? Скільки років, а проблема все та ж, і вирішення не видно.
  • Devi

    Можна подумать, інші "висновки" були інакші 😅
  • Volodymyr

    Триндець новина та вона роками не придатна до вживання і тільки язиком на передвиборчих обіцянках поліпшують якість води. Лицемірство якесь
  • Виктория

    реклама вакансії в тг каналі

keyboard_arrow_up