На мавпячу віспу захворіло 255 людей. Де фіксують недугу?

На мавпячу віспу захворіло 255 людей. Де фіксують недугу?

За повідомленням Всесвітньої організації охорони здоров'я з 13 травня 2022 року у низці не ендемічних країн зафіксовано 255 підтверджених випадків мавпячої віспи. Чи близько недуга до України?

Віспа мавп — рідкісне вірусне зоонозне захворювання (тобто захворювання, що передається людині від тварин), симптоми якого у людини схожі з симптомами, які спостерігалися в минулому у пацієнтів з натуральною віспою, проте менш серйозні. Випадки захворювання на віспу мавп досі спорадично виникають в деяких районах Африки, де переважають тропічні вологі ліси.

— Станом на 31 травня ВООЗ повідомляє про випадки підтвердженої мавпячої віспи у Сполученому королівстві Великої Британії, Північної Ірландії, Португалії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Словенії, Данії, Нідерландах, Чехії. У США, Канаді та Австралії теж є інфіковані тощо, — зазначають у Центрі громадського здоров'я.

Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, яка існує ймовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи.

Для того, щоб заразитися вірусом мавпячої віспи, потрібно тривалий контакт з інфікованою людиною. Наразі це доволі малоймовірно через обмежену кількість туристичних маршрутів.

Відео дня

Читайте також:

Козятинська ЦРЛ отримала операційні столи, засоби імобілізації та реабілітації, ліки

Хворих з Вінниччини відправляють лікуватися в Європу. Як можна потрапити?

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up