Медогляд перед навчальним роком. Розповіли про довідки, які треба надати медпрацівнику школи
- Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу.
- Проте важливо пам’ятати і про ще один вагомий чинник, що сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань, – здоров’я.
- Розповідаємо, які довідки слід принести до школи учням та вчителям
Першокласники перед зарахуванням до школи повинні пройти комплексний медичний огляд, зокрема й у вузьких спеціалістів. Перед зарахуванням їхні батьки мають надати медичному працівнику школи дві довідки:
- форма № 086–1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
- форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень».
Про це інформує «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Порядок проведення обов’язкових профілактичних щеплень та їхні оптимальні строки закріплені Національним календарем профілактичних щеплень.
— Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов’язково мають проходити медичний профілактичний огляд раз на рік (до повноліття). Проте можуть робити це незалежно від дати початку навчального року. У навчальному закладі можуть додатково попросити надати довідку про вакцинацію дитини у випадку, коли такі дані відсутні (наприклад, якщо учню довелося змінити школу). Якщо ж дитина залишається у своїй школі, надайте оновлену довідку про щеплення, якщо ви їх робили останнім часом, — йдеться у повідомленні
Що стосується вчителів, то їм слід проходити обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.
Обов'язковий профілактичний медичний огляд передбачає:
- загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби);
- лабораторне обстеження;
- функціональне обстеження.
Разом з тим повідомляють, що працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов'язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
- Додамо, у Міністерстві освіти та науки України опублікували алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Читач13