Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що змінилося?

Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що змінилося?
  • У Міністерстві охорони здоров'я України затвердили єдину форму медичної довідки для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів.
  • Наразі немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Огляд проводить сімейний лікар.
  • Про які зміни варто знати — пояснення він МОЗ

 Медичні профілактичні огляди учнів закладів середньої освіти є обовʼязковими і проводяться щорічно відповідно до порядку, затвердженого постановою КМУ від 20 січня 2021 року №31. За результатами таких оглядів також видається довідка № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)»

— Міністерство охорони здоров’я виступає чітко проти черг влітку заради папірця для садочка чи школи, проти оглядів поспіхом через чергу, проти масових направлень на флюорографію для дітей 14-17 років. Ми скасували ці морально застарілі норми. Будуємо нову систему профілактики, орієнтовану на реальні потреби кожної дитини», — зазначає міністр Viktor Liashko.

Як пояснюють у МОЗ, наразі немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Огляд проводить сімейний лікар. Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається уніфікована довідка № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)».

Відео дня

Також повідомляють — обстеження дитини сімейним лікарем враховує всі базові вимоги для зарахування її до дитячого садочка та школи. Огляд включає збір анамнезу, фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, вимір зросту та маси тіла, дослідження зору, слуху, постави. Лише у разі виявлення порушень розвитку чи хвороб сімейний лікар направляє дитину до лікаря-спеціаліста. Обов’язково перед садочком та школою дитину оглядає стоматолог.

У МОЗі зазначають, що для отримання довідки у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Варто знати — дитина може пройти медичне обстеження в будь-який зручний час протягом року. Результати цього обстеження чинні рік з дати його проходження.

Медичні огляди для зарахування дитини до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти проводяться у випадку, якщо це вимагається закладом освіти чи встановлено умовами прийому на навчання до таких закладів.

 

Довідково

Відповідні зміни затверджено наказом №1351 від 25.07.2023 «Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку».

 

Читайте:

У Козятинській ЦРЛ проходять виробничу практику медики-старшокурсники

Козятинчани в Instagram: добірка яскравих фото за тиждень, що минає

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up