Хто березовий сік п'є — не хворіє ніколи

Хто березовий сік п'є — не хворіє ніколи

Наші предки не лише пили березовий сік, але й ним лікувалися. Чи знаєте ви, що перший місяць весни називається зовсім не так, як тепер березень?

А одна з давніх назв березня — соковик. Ця назва, до речі, закріпилася у Білоруській мові. Тому що тільки в цьому місяці заготовляли цей сік.

Чимало людей поспішали до лісу точити березовий сік. Усі знають, що він може допомагати виліковувати хвороби. Про це, я пам'ятаю, говорив мій дідусь Антон, знавець народної медицини.

Сік містить у собі багато вітамінів та мікроелементів. Учені з'ясували, що сік берези має протипухлинні, сечогінні, тонізуючі, глистогінні властивості. Завдяки цукрам, сприяє виведенню з організму щавелевої кислоти. А ще він багатий на калій, залізо, кальцій, магній, різні дубильні речовини.

Відео дня

Як вживати

Окрім цього, наші бабусі в сезон сокоточіння кожного дня двічі, а то й і тричі вмивали обличчя світлим соком, який здатен омоложувати шкіру, виводячи прищі та вугрі. Ну і, звісно, березовий сік дуже смачний, однак потрібно вміти його правильно вживати. Аби він приніс максимальну користь, свіжий сік потрібно пити по півсклянки за 30 хв. до  приймання їжі тричі на день. Завдяки цьому, зміцнюється імунна система організму, покращується травлення, із сечового міхура виводяться камінці і пісок.

При регулярному вживанні соку покращується настрій, з'являється жвавість та енергія.

До речі, у березовий сік можна додавати морожену чорницю, сік журавлини, калину. Завдяки цьому отриманий коктейль матиме не лише свій рідний смак, але й буде більш корисним. У кого є проблеми з нирками, сік не лише можна, але й потрібно пити, адже він чудово виводить шлаки й пісок.

Березовий сік добре заживляє виразки, що є в органах травлення. Якщо пити його протягом всього сезону (три тижні), то можна суттєво оздоровити нирки — краще, ніж в санаторії курорту Трускавця.

Колись люди лікувалися березовими бруньками

У них сконцентрована велика кількість корисних мікроелементів та вітамінів.

Приміром, мій дідусь Антон готував горілчайний настій: дві столові ложки бруньок заливав півлітрою горілки, закривав щільно посудину й настоював у темному місці два тижні. Вживали цей настій при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, серцевій недостатності. За півгодини до їжі випивають півсклянки води, в якій розводять 20 крапель настою. Цей настій застосовують для зміцнення імунітету. Для цього потрібно пити по 5 крапель кожного дня, розводячи в одній четвертій склянки води. Вживати протягом двох тижнів. Тоді зробити тижневу перерву, повторити курс лікування.

Як зберегти сік, адже свої властивості він втрачає дуже швидко?

Березовий сік не можна консервувати, бо при цьому він втрачає свої властивості.

У холодильнику його зберігають не більше двох днів, бо він починає мутніти й киснути, стає не придатним до вживання. Ось чому з нього роблять березовий квас.

Рецепт квасу: На 10 літрів соку додати склянку ячменю, який попередньо слід перепалити на сковорідці, пригорщу сухих яблук, груш, шипшини. Усе це покласти в марлеву торбинку. Опустити в сік і залишити на тиждень. Після цього вийняти торбинку, а квас перелити в дерев’яну дубову діжку, або емальоване відро та поставити в темному холодному місці.

Березовий сік і квас не лише смачний, але й дуже корисний для здоров'я. Вживайте його і будьте діяльні та здорові!

Іван СМОЛІЧ, ветеран праці, лікар-гігієніст

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:00 Для молодих бійців він був як батько, за всіх переживав, крім себе 18:00 Температура впаде до +12°: синоптик розказала, коли похолоднішає 17:00 Будуватимуть укриття в двох школах — виділили гроші на проєктно-кошторисну документацію 16:39 У нашому районі під час вибуху загинули двоє хлопців. Попередньо здетонувала граната Від читача 17:26 Кіберполіція запрошує долучитись до проєкту Чатові ОНЛАЙН 15:34 Молодий Герой, чиє життя забрала війна: Сьогодні друга річниця загибелі Артема Лавровського play_circle_filled photo_camera 14:27 Пожежа в Махнівці: полум’я знищило дах будинку та речі домашнього вжитку 13:28 Козятинські поліцейські взяли в руки пилки, сокири та коси і розчистили хащі попід Водокачку photo_camera 12:11 Загиблі та руйнування: наслідки чергового дня російської агресії проти України 11:10 У Чистий четвер разом із матусями писали писанки photo_camera 10:19 Страсна п'ятниця. Про суть п'ятого дня Страсного тижня та що не можна робити 09:07 Цей день в історії, 3 травня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up