Чи потрібна операція, коли камені у жовчному? Пояснюють лікарі

- Жовчнокам’яна хвороба супроводжується утвореннями в жовчному міхурі та жовчних протоках каменів різного походження. Камені – це згустки холестерину, солей кальцію та білірубіну (пігменту жовчі).
- Одне з найчастіших ускладнень каменів у жовчному це холецистит. Оптимальний метод лікування — малоінвазивна операція.
- У Козятинськаій ЦРЛ лапароскопічні операції успішно та результативно проводяться вже понад 13 років
— Від початку 2024 року малоінвазивні оперативні втручання хірургами закладу проводяться із використанням оновленої сучасної лапароскопічної системи, — повідомляють у медзакладі
Жовчнокам’яна хвороба: причини утворення і що робити?
Розвиток даної патології провокують різні чинники ризику:
- вік,
- зайва вага,
- звуження жовчовивідних проток,
- недостатня кількість в організмі фолієвої кислоти,
- недостатність підшлункової залози.
Окрім цих чинників, частими причинами формування каменів в жовчному міхурі є малорухомий спосіб життя. Часто трапляється так, що камені в жовчному міхурі не турбують хворого, а іноді про їх появу дізнаються випадково (під час УЗД). У таких випадках, деяким пацієнтам рекомендується видалення цього органу в якості профілактики, адже через певний період часу камінці все ж таки почнуть турбувати.
Переваги лапароскопічного лікування жовчнокам'яної хвороби:
- Мінімальний травматизм тканин передньої черевної стінки, що веде до мінімально вираженого больового синдрому після операції.
- Пацієнт піднімається з ліжка і починає ходити через 2-4 години після операції і через добу виписується додому.
- Косметичний операційний доступ: 3-4 мікророзрізи розміром 0,5-1 см на передній черевній стінці, після загоєння яких, сліди практично непомітні.
- Швидке відновлення працездатності і повернення до звичайного для пацієнта способу життя.
- Мінімальний ризик розвитку післяопераційних гриж передньої стінки живота.
- Висока точність діагностики і лікування, що досягається за рахунок виконання операції під оптичним збільшенням з деталізацією найдрібніших анатомічних структур.⠀
- Мінімальна травматичність операції дозволяє успішно виконувати її у пацієнтів літнього віку з різною супутньою патологією, що раніше було протипоказанням до оперативного лікування.
Нагадаємо, на 2025 рік Козятинська ЦРЛ заключила угоди із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на 18 пакетів за програмою медичних гарантій. Розповіли, про перелік медичних послуг, які козятинчани можуть отримати безкоштовно в ЦРЛ
Читайте:
Пройти медкомісію в Козятині: скільки доведеться заплатити?
У Козятинській ЦРЛ працює новий сучасний цифровий мамограф
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.