Чи безпечно пити воду? Нові дані моніторингу з водогонів та криниць Вінниччини
- Нещодавній моніторинг якості води у Вінницькій області виявив певні відхилення від норм у деяких зразках з водогонів Вінниці, Калинівки та Хмільника.
Лабораторно дослідили 279 проб води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.
За результати досліджень встановили:
- 273 (97,8%) проб відповідає вимогам
- 6 (2,2%) проб не відповідає вимогам
Де виявили відхилення? Це комунальні водогони Вінниці, Калинівки та Хмільника. Там за показником перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) є відхилення в межах від 1,04 до 1,2 раз від норми. Зазначене відхилення засвідчує можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі.
Також дослідили чотири зразки води на хімічні та чотири на мікробіологічні показники із криниць громадського використання. Невідповідність нормативу зареєстрована в одному зразку (12,5%) за показником загальної жорсткості (селище Вендичани Могилів-Подільського району).
Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.
— Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою. Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням, — зазначають у повідомленні Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. — Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив!
Також з 30 грудня по 6 січня тривала перевірка радіаційного фону. Фахівці виконали 252 виміри радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,16 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.