Безкоштовні тест-смужки для козятинчан, які хворіють на діабет. Як отримати?

- Мешканці Вінниччини, які хворіють на цукровий діабет 1 і 2 типу та перебувають на інсулінотерапії, забезпечуються безкоштовними тест-смужками. Як їх отримати козятинчанам?
Центри первинної медико-санітарної допомоги Вінницької області отримали 66 388 упаковок тест-смужок для визначення рівня глюкози в крові.
Це індивідуальні тест-смужки для дорослих, які хворіють на цукровий діабет. Використовуються вони у глюкометрі «Accu-Chek Instant». Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації ОВА.
Як отримати тест-смужку?
«Для отримання тест-смужок необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, — зазначила заступник начальника управління, начальник відділу високоспеціалізованої допомоги та відновного лікування Департаменту Олена Назаренко. — Центри первинної медико-санітарної допомоги області отримали смужки згідно з вказаною потребою. Вимірювання глюкози в крові дає можливість контролювати та вчасно корегувати дози інсуліну у пацієнтів для зменшення ризику розвитку ускладнень діабету».
Адреси медзакладів Козятина
- Козятинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Адреса: вулиця Незалежності, 75 (навпроти хлібзаводу);
- Козятинська амбулаторія центру первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради (колишня районна сімейна медицина). Адреса: вулиця Пилипа Орлика, 6.
До речі, у родині Козятинського міського центру сімейної медицини поповнення — чотири нових спеціалісти. Деталі у матеріалах:
- У козятинській міській «первинці» нові лікарі. Розповіли, в яких кабінетах прийматимуть та як записатися
- Знайомтеся, наші нові лікарі
Відслідковувати новини на тему здоров'я та медицини Козятина ви можете за посиланням.
Довідка
Цукровий діабет — група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.
Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового.
Характерними симптомами є невгамовна спрага (полідипсія), порушення харчової поведінки, що проявляється підвищеним апетитом (поліфагія), та надмірне сечовиділення (поліурія), однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.
Цукровий діабет слід відрізняти від нецукрового діабету, при якому теж відбувається поліурія та полідипсія, але не через порушення вироблення інсуліну, а внаслідок ураження задньої частки гіпофізу або гіпоталамусу.
Читайте також:
Як переселенцям отримати меддопомогу у новій громаді? Інструкція
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Елисей Загуменних
Анжела Боримська
Елисей Загуменних reply Анжела Боримська