Вирішили, скільки буде ліцеїв у Козятинській громаді
-
Під час позачергової 53 сесії депутати прийняли важливе рішення для освіти — визначилися із переліком шкіл, які матимуть старші класи відповідно до реформи.
-
А ще зайшла мова про міст через Водокачку.
-
Чому на початок засідання, яке тривало всього тринадцять хвилин, довелося чекати майже годину — розповідаємо у нашій публікації
Позачергову 53 сесію скликали на середу, 30 жовтня. Засідання мало розпочатися рівно о 9 годині, однак старт забарився. Попри те, що після відставки міського голови політична криза наче як мала завершитися, депутатів у зазначений час чомусь так і не зібралося достатньо — прийшло лише тринадцять обранців, тоді як має бути щонайменше чотирнадцять.
Поки чекали, щоб прийшов ще хтось із депутатів, виконуюча обов’язки міського голови, секретар ради Ірина Репало повідомила, що наразі формується бюджет громади. А також сказала, що вже обрахували, скільки коштуватиме ремонт дороги на Пиковець — 10,5 мільйонів гривень.
— Із приводу мосту біля санстанції, — взяв слово депутат від «Батьківщини» Володимир Макогон. — Він розвалюється. Говорив з місцевими, поки там сухо. Можливо, туди треба навідатися комісії, бо коли буде вода, туди не зайдеш вниз.
— Ми виїжджали до мосту, поки що подивилися центральну опору, — відповів Дмитро Хавронюк, депутат від «Української стратегії Гройсмана». — Зараз кінець року. Вмовити туди приїхати серйозного підприємця не вийде. Я намагатимусь зробити так, щоб протягом трьох найближчих тижнів центральну опору повністю облити, стягнути армопоясом і залити бетоном. Центральна опора там критична — 25% опори немає.
Хавронюк сказав, що під час реконструкції було б непогано розширити міст, аби зробити там пішохідну зону.
На порядку денному, який готували до сесії, було лише два питання. Першим мали розглядати звернення до Президента, Верховної ради та міста-побратима Серадз щодо підтримки Козятинською міською радою плану Перемоги, який представив Президент України Володимир Зеленський на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад. План складається із п’яти пунктів. Перший передбачає запрошення України до НАТО, другий і третій включає заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, четвертий стосується економічних аспектів, а п’ятий — безпеки.
Депутат від «Слуги народу» Олександр Пузир запропонував доповнити проєкт рішення і звернутися не лише до міської ради міста Серадз, а й до Клечева, зауваживши, що з цим містом Козятин має відносини останні 15 років.
Нарешті о 9:44 депутатів в залі стало чотирнадцять — прийшла Ольга Поліщук від «Європейської солідарності». Засідання сесії оголосили відкритим, прийняли порядок денний, до якого навіть не вносили зміни, і перейшли до голосування.
Звернення щодо підтримки Плану перемоги прийняли без жодних обговорень. А тоді перейшли до другого, останнього питання — створення ліцеїв Козятинської міської ради з 1 вересня 2027 року.
— Ми зверталися з листом до Вінницької обласної ради про те, щоб вони змінили свою позицію стосовно кількості ліцеїв у нашій громаді, — доповіла позафракційна депутат Аліна Діденко. —В обласній раді панували створити тільки один ліцей. Після нашого звернення обласна рада включила в мережу навчальних закладів по Козятинській громаді чотири ліцеї з 1 вересня 2027 року.
Відповідно до проєкту рішення, ліцеї сформують на базі опорного ліцею, ліцею №1, ліцею №5 та ліцею №7. За новим законодавством це означає, що саме у цих закладах залишать старші класи і зроблять для учнів профільну освіту.
— Чотири ліцеї набагато краще, ніж один, але мене болить за третю школу, — взяла слово депутатка Ольга Поліщук. — Третя школа потрапила в неконкурентні умови, тому що коли мама віддає дитину до першого клас, звичайно, вона думає, де та дитина буде навчатися в десятому та одинадцятому класі. Козятин розділений на три частини. І ми залишаємо в одній частині і сьомий, і п’ятий ліцей. Я прошу на майбутнє звернути на це увагу. Третій школі потрібно зробити щось таке, щоб діти хотіли там залишитись. Мені хотілося б відремонтувати там фойє.
Рішення про створення ліцеїв прийняли без поправок. На цьому засідання позачергової 53 сесії закрили. Але обговорювали не лише міст та реформу освіти. Детальніше про це розповімо у наших наступних публікаціях.
Читайте також:
«Проґавили» 112 мільйонів гривень: аудитори дослідили бюджет Козятинської громади
На сесії Козятинської міської ради знову були кадрові призначення
Необлікованих 390 пляшок олії і 858 банок тушонки виявили в колишній будівлі управління соцполітики
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Володимир Шурман
Геннадий Ткачук
Микола Олександрович reply Геннадий Ткачук